Ettevõtja Urmas Sõõrumaa jaoks on maadevahetuse skandaal üks suur komejant. Ta märkis, et Eesti riik võiks hoolitseda oma inimeste eest, mitte kurnata kohtuprotsessis.
„Siin on küll juriidilised nüansid, aga väntsutada neid inimesi…vaadake neid inimeste nägusid, vaadake, mida on nendega tehtud,“ märkis Sõõrumaa.
Tema arvates võiks Eesti riik tervikuna hoolida tütardest ja poegadest ja riigil võiks kahju nendest olla, sest inimeste loksutamine ei ole seda väärt. "Ma olen kogu aeg arvanud, et ükskõik, kuidas see lõpuks lõpeb, siis igal juhul ma olen nende inimeste poolel," tõdes Sõõrumaa.
Ta rõhutas, et kui palju maksumaksjate raha ja ka tema raha on kulutatud komejandi peale: "Kellel seda jama vaja on, las inimesed teevad normaalselt tootvat tööd". Sõõrumaa nentis, et ta ei õigusta, aga tal on hea meel, et see otsus tuli täna selline, sest ta on korduvalt öelnud, et see täpselt nii lõpeb. „Müts maha nende ametnike eest, kes konkreetselt asja juures on. Nende kätte on antud toimik tuhandete lehtedega, mida ei saa kõrvale panna, vaid tuleb läbi vaadata,“ märkis Sõõrumaa.
Seotud lood
Ettevõtja ja Merko Ehitus ASi nõukogu liige Olari Taal tõdes, et maadevahetuse protsessi otsus ei olnud tema jaoks üllatus, lisades, et Toomas Annust on keeruline ka järgmistes kohtuastmetes süüdi mõista.
Kaitsepolitsei peadirektori Raivo Aeg ei soovinud maadevahetuse kohtuotsust ega kaitsjate poolset tõendite kogumise kriitikat kommenteerida.
Täna selgus Harju maakohtus kurikuulsa maadevahetuse kohtuotsus. Selle kaasuse jaoks Merkost eraldatud ja Tallinna börsi lisanimekirjas noteeritud Järvevana aktsia rallib täie raha eest.
Harju maakohus mõistis täna maadevahetuse kohtuprotsessi osalised õigeks ning kohustas riiki tasuma nende õigusabi kulud. Toomas Annus ja temaga seotud ettevõtted saavad riigilt üle 600 000 euro.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.