Valitsus otsustas täna mitte rahastada sel finantsperioodil Eesti Kunstiakadeemia (EKA) uue maja ehitust. Riigil võimaldab see säästa 40 mln eurot.
"Teatavasti oli EKAle eraldatud struktuurfondide ja valitsuse toetuse kasutamisega sel finantsperioodil probleeme ja polnud kindel, et rahadega saab selle hoone juures lõpule minna," selgitas haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo valitsuse pressibriifil.
Valitsuse otsuse kohaselt jääksid struktuurfondide vabanenud vahendid ehk 13,04 mln eurot sama meetme (teadus-arendustegevuse ja kõrghariduse arendamise infrastruktuuri meede) sisse ja suunatakse läbi taotlusvooru ja konkursi juba heakskiidetud ning ehitamisel objektidele kallinemiste või madalama toetusmäära suurendamise katteks.
Rahale saavad kandideerida seitse objekti - Tallinna Ülikooli teadusmaja, Balti- Filmi ja Meediakolledž, Tartu Observatoorium, Maaülikool, Tartu Ülikooli siirdemeditsiini keskus, Tehnikaülikooli Tehnikamaja ja Tartu Ülikooli füüsikahoone. "Konkreetsetest summadest saab rääkida pärast konkursi lõppemist," selgitas minister Aaviksoo.
"Kuna EKA ehitus lükkub edasi, pole EKAl vaja võtta üsna suuremahulist laenu ja see vähendab oluliselt ka nende ülikoolide laenuvõtmise vajadust ehk olulisel määral parandab ka valitssusektori eelarvepositsiooni. Positiivne eelarveline mõju on 40 mln eurot. Seda saab valitsus kasutada teiste eesmärkide täitmiseks,“ selgitas Aaviksoo. "See ei tähenda, et EKA ei vajaks uut hoonet või tulevik oleks küsimärgi all. Pigem vastupidi."
Seotud lood
Kunstiakadeemia eilsel nõukogu istungil toimus rektor Signe Kivi umbusaldushääletus, mis aga napilt läbi kukkus.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.