Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon pidasid ühisistungi, kus oli kõne all Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu.
Keskenduti eelkõige riigikogu töökorraldusele seoses ESMiga liitumise ning abilaenudega. Komisjonidele andis ülevaate rahandusminister Jürgen Ligi.
„Valitsus ja parlament on avaldanud soovi anda riigikogu täiskogule võimalus saada soovi korral põhjalikku infot ESMi tegevuse kohta ja Eesti nimel otsuseid langetada,” ütles ELi asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas. „Põhiraskus on siiski ka tulevikus Euroopa Liidu asjade komisjonil, kes võib aruteludeks kutsuda kokku riigikogu täiskogu.”
„Lähiajal tuleb kokku leppida, missugune on riigikogu täiskogu, valitsuse ja riigikogu komisjonide otsustusõigus seoses ESMiga,” kommenteeris rahanduskomisjoni esimees Sven Sester. „Arvestades otsuste olulisust tuleb eelnõu menetlusprotsessis selge pädevus kokku leppida.”
Rõivas rõhutas ESMi eelistele viidates, et see on kindlam abimehhanism kui senine EFSF. „ESMi laenudel on eelisseisund võlgnikriigi teiste laenude ees, mis suurendab oluliselt laenatud raha tagasisaamise tõenäosust,“ ütles Rõivas ja lisas, et Eesti osalus on ESMis kolmandiku võrra väiksem kui EFSFis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas tänasel laiendatud istungil nõustuda Hispaania panganduse päästmiseks loodava laenuprogrammi tingimustega.
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Marianne Mikko lausus, et hääletas reedel Hispaania abipaketi vastu protestiks rahandusminister Jürgen Ligi sõnadele riigikogu liikmete võimetusest taolisi asjasid arutada.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.