Suurima Eesti kapitalil põhineva turvaettevõtte USS Security Eesti käive on aastaga kasvanud 2,5 ja töötajate arv 2,3 korda.
„Väikesel turul ja tihedas konkurentsis kasvab ja areneb ettevõte võimalikul parimal moel,“ ütles USS Security Eesti nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa. „Lootes ka Eesti majanduse kosumisele, võin vaid kinnitada, et 12 miljonit eurot käivet ja 25-protsendiline turuosa on sel aastal igati realistlikud eesmärgid.“
Kui 2011. aasta esimesel poolaastal oli USS-i eellase, K-Grupi käive 2,05 miljonit eurot ja töötajate arv 463, siis tänavu kujunes poolaasta käibeks 5,15 miljonit eurot ja ettevõttes töötas juuni lõpu seisuga 1061 inimest, teatas ettevõte.
USS-i põhitegevuse, valveteenuste käive kasvas aastaga 2,6 korda – 2011. aasta esimesel poolaastal oli see 1,84 miljonit eurot ja tänavu 6 kuuga 4,75 miljonit eurot. Kuigi Eesti valveteenuste turu kogukäivet tänavu esimesel poolaastal ei ole ametlikult teada, võib hinnanguliselt eeldada, et turu üldmaht ei ole mullusega võrreldes kasvanud. Sellest lähtudes hindab USS oma turuosa juuli lõpu seisuga ligi 20 protsendile, kui 2011. aasta kokkuvõttes oli see veel 14,7 protsenti.
USS Security kiirele kasvule on tänavu kaasa aidanud edu mehitatud valve hangetel, mille tulemusel on lisandunud terve rida suuri ja tõsiseid valveobjekte, nagu Eesti Energia elektrijaamad, õlitööstus ja kaevandused, Rocca al Mare, Kristiine ja Magistrali kaubanduskeskus Tallinnas, Kehra paberitööstus, Alexela terminal Sillamäel jt. USS on edukalt turvanud mitmeid suurüritusi nagu auto24 Rally Estonia, Vanalinna Päevad, Grillfest. Ettevõtte tehnilises valves on üle 11 000 objekti, millest ligi kolmandik on kodud.
USS Security Eesti juhatuse esimees Sven Nuutmann avaldas heameelt, et kui eelmine aasta jäi Pristise valveteenuste portfelli ülevõtmise ja kaubamärgi vahetuse tõttu arvestatavasse kahjumisse, siis sel aastal, mil ettevõte on saanud keskenduda põhitegevusele, ollakse kindlalt kasumis.
„Valveteenused on madala kasumimarginaaliga tegevusvaldkond, sest tööjõukulude osakaal on väga suur,“ märkis Nuutmann. „Meie tänavuse aasta jooksev tegevuskasum lubab aga vaadata ettevõtte edasisele arengule igati optimistlikult.“
Nuutmann lisas, et turvaturul tervikuna teeb jätkuvalt väga murelikuks kasvav hinnasurve, mida avaldavad mitte niivõrd kliendid kui konkurendid. „Loodame, et ükskord lepib ka turgu valitsev ettevõte tõsiasjaga, et valveteenuste osutamise õigus Eestis ei saa kuuluda vaid talle,“ kommenteeris Nuutmann.
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.