Riigikogus sel nädalal esimesele lugemisele tulev ühinemine Euroopa stabiilsusmehhanismiga (ESM) tähendab meile esialgu 1,3 miljardit eurot maksimumkohustusi. See number tugineb aga meie vaesuse tõttu antud soodustusele, mis lõpeb 2023. aasta algul.
Edasi vastutab eesti juba enam kui kolmandiku võrra suurema summa eest - 2023. aasta algusest peale on Eesti koguosaluseks 1,79 miljardit eurot, mis jaguneb kohe sissemakstavaks kapitaliks (204 miljonit eurot) ja vajadusel sissenõutavaks kapitaliks, kirjutas Postimees.
ESM-i leppe ratifitseerimise eelnõule lisatud selgituste kohaselt "vastab see tõenäoliselt meie tolle aja maksevõimele". Valitsuse esitatud dokumentide järgi ei vaja Eesti kohustuse kasvatamine 2023. aastal enam eraldi parlamendi heakskiitu, kuna see on osa juba praegu riigikogule üle antud paketist.
Valitsus andis 26. juulil heakskiidu Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) asutamise leppe ratifitseerimise eelnõule ja saatis selle arutamiseks riigikogule. Eelnõu jõuab kolmapäeval parlamendis esimesele lugemisele.
Seotud lood
Riigikogu rahanduskomisjon arutas täna Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduse eelnõu ja langetas menetluslikud otsused.
12 ühiskondlikku organisatsiooni ja 45 eraisikut saatsid täna rahandusminister Jürgen Ligile järelepärimise kümne kriitilise küsimusega Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) teemal.
Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul võtab pikk ja kordav ESMi asutamise leppe ratifitseerimise eelnõu kokku riigikogu rolli.
Riigikogu põhiseaduskomisjon kaalub Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) siseriikliku regulatsiooni täpsustamist, et määratleda pädevuste jaotus riigikogu täiskogu ja ELi asjade komisjoni vahel.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.