Täna alustas tööd uus rahastu Prototron, mis aitab innovaatiliste ideede kujundamist esimeseks valmistooteks.
Rahastu loomiseni viis leiutajate ja uudseid tooteid luua soovivate ettevõtete vajadus - Swedbanki poolt läbi viidud uuringust, selgus, et ideed ei jõua tihti teostuseni, kuna puudub ideed tõestav prototüüp, ettevõtlike inimeste seltskonnad on liiga ühenäolised ja puudub koostöö ning ei osata toodet rahvusvahelisele turule viia.
Vastavatud rahastust saavad finantseeringut taotleda nii eraisikud kui alustavad ettevõtted, kes soovivad oma uudse kasvupotentsiaaliga idee vormi valada. Valdkondlikult saavad toetust elektroonika, mehhatroonika ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ideed.
Rahastu asutasid Swedbank, Tallinna Teaduspark Tehnopol ja Tallinna Tehnikaülikool. Pank toetab rahastut kolmel esimesel tegutsemisaastal kokku 120 000 euroga.
Taotlusi vaatavad neli korda aastas läbi tuntud innovaatorid Priit Alamäe (Nortal), Pirko Konsa (Tehnopol), Robert Kitt (Swedbank), Yrjö Ojasaar (Publification), Andrus Oks (Eesti Arengufond), Jaanus Tamm (Defendec) ja Siemon Smid (Tallinna Tehnikaülikool).
Tänavu peaks rahastu toel jõudma teostuseni neli-viis ideed, järgmisel aastal poole rohkem.
Autor: 1321-aripaev
Seotud lood
Prototüüpide valmistamise rahastamiseks loodud fondi Prototron teise taotlusvooru laekus 51 ideed, millele soovitakse fondi abiga käegakatsutav kuju anda.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.