Leedu peaminister Andrius Kubilius ütles, et Leedu on valmis euroga liituma, kui euroala on laienemiseks valmis, andes vihjamisi mõista, et võlakriis võib valitsuse europlaane muuta, kirjutab agentuur Bloomberg.
Leedu esitab liitumistaotluse, „kui me oleme valmis ja kui euroala on valmis,“ ütles Kubilius intervjuus Leedu raadiole. „Euro on jätkuvalt meie strateegiline eesmärk. Siiski tahame liituma hakates näha euroalal selgemat ja stabiilsemat olukorda,“ jätkas ta.
Kubilius ei tahtnud rääkida kindlatest tähtaegadest, ehkki varem on valitsus sihiks seadnud 2014. aasta. Kubiliuse sõnul suudab Leedu tuleval aastal kõik liitumistingimused täita.
Läti peaminister Valdis Dombrovskis ütles läinud nädalal, et Läti otsustab euroga liitumise ajakava 2013. aasta kevadel. See erineb varasematest väljaütlemistest, kus võimaliku liitumistähtajana on nimetatud 2014. aastat.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Usalduskriisist toibuvat eurot söandavad Läti järel juba sihiks seada ka Leedu ja Poola valitsused – avalikus arvamuses on aga sügav umbusk alles tugevalt juurdunud.
Leedu peaminister Andrius Kubilius märkis Bloombergile antud intervjuus, et tema juhitav riik liigub euroga liitumise suunas 2014. aastal.
Kuigi euroala seisab viimasel ajal silmitsi probleemidega, tõstab euro riigi atraktiivsust ning parandab ettevõtete ligipääsu välisturgudele, arvas Nordea Panga peaökonomist Tõnu Palm.
Reitinguagentuur S&P kinnitas täna Leedu reitingu tasemel BBB stabiilse väljavaatega, märkides positiivsena valitsuse tasakaalukat eelarvepoliitikat.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.