Euroopa Komisjoni esimees Jose Manuel Barroso kutsus üles ehitama Euroopa Liidust rahvusriikide föderatsiooni.
„Kutsun üles looma rahvusriikide föderatsiooni, mitte superriiki,“ ütles Barroso. Föderatsiooni, mis suudaks leida lahendused eurooplaste ees seisvatele ühistele probleemidele.
Suveräänsuse liitmine Euroopa tasandil annab liikmesriikidele parema kontrolli oma saatuse üle, väitis Barroso, viidates sellele, et ka ELi suurimad riigid üksi ei oma võrreldavat kaalu ei USA ega Hiinaga.
Taolise föderatsiooni loomine nõuab Barroso sõnul perspektiivis ka uut aluslepingut.
Esmalt tuleb aga stabiliseerida ja kindlustada rahaliit. Ühe sammuna selles suunas esitab Euroopa Komisjon täna ettepanekud ühtse pangandusjärelevalve loomiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saksa kõrgeim kohus lubas täna tingimuslikult Saksamaal ratifitseerida Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) ning fiskaalpaktiga ühinemise.
Vanasõna ütleb, et hobuse võib vee äärde viia, kuid jooma teda sundida ei saa. Pikka aega Euroopa Keskpanka appi hüüdnud Hispaania ja Itaalia ei kiirusta kumbki seda abi vastu võtma, nüüd, kus see abi tõesti saadaval on. Sest abi pole tasuta ja käib au pihta, kirjutab välistoimetaja Sirje Rank.
Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi kirjutab, et rahaliidu tulevik ei ole valik rahvusvaluutade tagasi toomise või Euroopa Ühendriikide vahel.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.