Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretär Angel Gurria ütles täna, et Hispaania ja Itaalia teevad oma majanduse parandamise nimel kõik, mida vaja, kuid nad on kasumit jahtivate turgude ohvrid.
„Meil on hea süsteem, kuidas karistada kiiresti halba majandust – juurdepääs turgudele muutub palju raskemaks. Kuid meil ei ole premeerimise süsteemi,” ütles ta. „Itaalia ja Hispaania teevad seda, mida peavad tegema, kuid ikka lööb turg neid. Võib-olla panustab keegi euro vastu ning kasutab Itaaliat ja Hispaaniat selleks.”
Gurria arvates peaks Euroopa Keskpank tegema rohkem, et stabiliseerida võlgades siplevaid majandusi maksejõuetuks muutumise riski vastu, vahendas Marketwatch.
„Me oleme praegu seal, kus ollakse bazuukat valmis kasutama,” ütles ta. „Võib-olla me peaksime laskma aupaugu, et igaüks näeks bazuuka töötamist ning valmidust seda kasutada,” ütles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Paljude ettevõtjate ja investorite seas keerleb õigustatult küsimus, kas finantsturgudel toimunud ülikiire pööre äärmuslikust pessimismist suurde optimismi on ikka põhjendatud ja jätkusuutlik, kirjutab Nordea Panga ökonomist Tõnu Palm.
Kuigi uudised räägivad peamiselt Hispaaniast, Itaaliast ja Kreekast, tuleks Prantsusmaal toimuv järgneval kahel aastal kõrgendatud tähelepanu alla võtta, leiab Tarkinvestor asutaja Kristjan Lepik.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.