Arstide liidu peasekretäri Katrin Rehemaa sõnul võivad tervishoiutöötajad streikida ka mitu kuud, sest tööseisak kestab seni, kuni saavutatakse rahuldav kokkulepe.
Ta lisas intervjuus
ETV-le, et loodetavasti streik kuudepikkuseks ei kujune, kuid kinnitas, et arstid on valmis ka kuid streikima.
"Esimesel nädalal streigib Tallinna ja Tartu ambulatoorne süsteem, kui kokkuleppeid ei saavutata, siis teisest nädalast laieneb see Tallinnas ja Tartus juba statsionaari ehk haiglaravile ja samuti liituvad Kuressaare, Pärnu, Viljandi ja Narva haigla," selgitas Rehemaa.
Samas tõdes arstide liidu peasekretär, et streigi lõpp ei sõltu niivõrd rahast, kuna see on kogu asja juures teisejärgulisem ja raha eest keegi ei streigi, vaid mängus on põhimõtted.
"Praegune seis on selline, et sotsiaalminister Hanno Pevkur on korduvalt deklareerinud, et riik tervishoiutöötajate ja haiglajuhtide vahelisse kollektiivlepingu- ja palgaläbirääkimistesse ei sekku, tema roll on ainult tutvustada riigi võimalusi, ja ühtegi ametlikku pakkumist meile pärast streigi väljakuuuamist pole tehtud," lisas Rehemaa, märkides, et tervishoiutöötajad kohtusid Pevkuriga pärast streigi väljakuulutamist eile alles esimest korda.
Seotud lood
Äripäeva käsutuses on dokumendid, mille koostas meditsiinitöötajate streigi korralduskomitee.
Esmaspäeva hommikul kell 8 kavatsevad meditsiinitöötajad alustada streiki, mis muudab haiglates ja polikliinikutes töökorraldust.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?