Äripäeva käsutuses on dokumendid, mille koostas meditsiinitöötajate streigi korralduskomitee.
Korralduskomitee on teinud kava kolmenädalaseks streigiks, kus täpne korraldus otsustatakse "töö käigus". Streigi ajaks jagatakse arstidele ja õdedele märke ning korraldajad kannavad vastavaid särke.
Streigikomitee toob ka eraldi välja lahendamist vajavad küsimused, milleks on nn külalisarstid, kel on vastuvõtud streikivates haiglates. Samuti on rõhutatud tegelemist nende meditsiinitöötajatega, kes ei taha streikida - ses küsimuses soovitab streigikomitee kasutada individuaalset veenmist ja infokoosolekuid.
Tervishoiutöötajad tahavad streigiga saavutada kolmeaastast lepingut ja juba tänavu brutotunnitasu miinimumi tõusu arstidel 7,16-lt eurolt 8.60-le, õdedel 3,83-lt 5.50-le ja hooldajatel 2.11-lt 3-le eurole.
Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on arstide 20protsendiline ning õdede-hooldajate 40protsendiline palganõudmine ebarealistlik ja tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkust hävitav.
Autor: 1321-aripaev
Seotud lood
Kolmandat päeva jätkuv meditsiinitöötajate streik ei ole esitatud nõudmiste tõttu osaliselt kooskõlas seadustega, leiab riiklik lepitaja Henn Pärn.
Täna riigikogu infotunnis ütles peaminister Andrus Ansip, et arstid peaksid streikimise asemel pidama läbirääkimisi haigla juhtkonnaga.
Esmaspäeva hommikul kell 8 kavatsevad meditsiinitöötajad alustada streiki, mis muudab haiglates ja polikliinikutes töökorraldust.
Arstide liidu peasekretäri Katrin Rehemaa sõnul võivad tervishoiutöötajad streikida ka mitu kuud, sest tööseisak kestab seni, kuni saavutatakse rahuldav kokkulepe.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.