Arstide liit ja tervishoiutöötajate kutseliit ei toeta sotsiaalministri plaani tõsta haiglate tulude suurendamiseks visiidi- ja voodipäevatasu.
Arstide liit ja tervishoiutöötajate kutseliit toetavad Maailma Terviseorganisatsiooni korduvalt antud soovitusi Eestis patsientide omaosalust mitte tõsta, kuna see halvendab väiksema sissetulekuga inimeste võimalusi arstiabi saada.
Uuringud on näidanud, et kui omaosalus arstiabi eest tasumisel on üle 25 protsendi, hakkab ravi kättesaadavus vähenema. Eestis ulatub omaosalus juba praegu selle piirini. Kõige suurem osa patsiendi enda poolt makstavast rahast kulub küll ravimite otsmiseks, kuid see ei ole kindlasti põhjendus visiidi- ja voodipäevatasu tõstmiseks, teatasid erialaliidud.
Tervishoiutöötajate koormuste piiramiseks ja miinimumtunnitasude tõusuks on haigekassas eelarvetulude suurenemise ja jaotamata kasumi olemasolu tõttu piisav ressurss olemas. Patsiendilt rohkem raha küsimiseks praegu vajadust pole, seisab arstide liidu ja tervishoiutöötajate kutseliidu avalduses.
Seotud lood
Täna toimus arstide liidu, tervishoiutöötajate kutseliidu ja haiglate liidu vaheliste läbirääkimiste uus voor, ent streiki lõpetavat kokkulepet ei sündinud.
Kas sotsiaalminister Hanno Pevkur on unustanud meditsiinitöötajate streigi peapõhjused, küsis ametiühingute keskliidu (EAKL) juht Harri Taliga.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.