Täna toimus arstide liidu, tervishoiutöötajate kutseliidu ja haiglate liidu vaheliste läbirääkimiste uus voor, ent streiki lõpetavat kokkulepet ei sündinud.
Ühisele arusaamisele jõuti ainult kollektiivlepingu vormilises küljes, teatasid tervishoiutöötajate kutseliit ja arstide liit.
Arstidele ja õdedele kõige olulisem töökoormuste küsimus on liitude teatel lahendatud ainult ambulatoorses töös, kuid mitte haiglaravis. Residentide täistööaja tasustamise kohta alates järgmise aasta 1. jaanuarist on olemas haiglate liidu lubadus, kuid sotsiaalminister seda kinnitanud ei ole.
Miinimumtunnitasude pakkumist, kus arstide liidu ja kutseliidu ettepanek jagati kahe aasta peale, ei ole tervishoiutöötajad vastu võtnud. Arstide liit ja kutseliit jäid oma esialgse ettepaneku juurde.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kas sotsiaalminister Hanno Pevkur on unustanud meditsiinitöötajate streigi peapõhjused, küsis ametiühingute keskliidu (EAKL) juht Harri Taliga.
Täna on üle-eestilise tervishoiutöötajate streigi 15. päev. Streigiga ühinenud töötajatele tähendab see tööseisaku ajal ka töötasu peatumist, mis arstide liidu liikmetel osaliselt streigikassast hüvitatakse.
Kuna haiglate liit teatas arstide liidule, et neil ei ole volitusi tervishoiutöötajate ettepanekute üle läbi rääkida, kutsuvad arstide liit ja tervishoiutöötajate kutseliit läbirääkimisi pidama sotsiaalministri ja haigekassa nõukogu esimehe Hanno Pevkuri ning haigekassa juhatuse esimehe Tanel Rossi.
Arstide liit ja tervishoiutöötajate kutseliit ei toeta sotsiaalministri plaani tõsta haiglate tulude suurendamiseks visiidi- ja voodipäevatasu.
Küberründed sagenevad
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.