Eesti Posti logistikadivisjoni juhi Ansi Arumeele sõnul jälgivad nad Leedu parlamendivalimisi hoolikalt, sest ettevõte ostis tänavu sealse kullerfirma.
”Kindlasti me jälgime Leedu parlamendivalmisi. Leedu on meie jaoks oluline turg, seal on meie kõige suurem tütarettevõte," lausus Arumeel. "Kuidas vasakpoolne suund meie ettevõtet mõjutab? Üldistatult, meie seiskoht on see, et parempoolne valitsemismudel on ettevõtluskeskkonnale olnud soosivam. Me ei oska nüüd öelda, kuidas Tööpartei võimule tulek täpselt mõjutab, kuid parempoolne süsteem on olnud selgelt ettevõtlusele sobivam.”
Arumeel lisas, et ka riigi osalusega ettevõtete puhul on see olnud hea näide. „Püsiv valitsemine Eestis on ka Eesti Postile hästi mõjunud," rääkis ta. "On olnud stabiilne keskkond ka omaniku poole pealt ja see paistab täna välja meie majandustulemusestes. Oleme saanud ettevõtet kenasti arendada."
„Esialgu me jälgime veel mängu ja midagi seal veel muutma ei hakka, sest ega me ei teagi ju veel, mis seal konkreetselt muutuma hakkab,” rääkis Arumeel, kelle sõnul on nad huvitatud eelkõige sellest, et Leedus oleks keskkond euroopalik ja lihtne ning majandus areneks ja kasvaks.
Pilt võib veel muutuda
Leedu news2bizi ajakirjaniku Ramunas Kontrimase sõnul on Leedu valmised liikunud koos kahe vasakpoolse opositsiooniparteiga, kelleks on Tööpartei ja Sotsiaaldemokaardid, selgelt vasakule.
„Vasak leer ütleb, et veel on vara rääkida tuleviku majandusest, kuid võimalused on, et astmeline maksustamine saab uue impulsi, kuigi vasakpoolsed parteid on ametlikult lubanud hoiduda järskudest maksumuudatustest,” märkis Kontrimas.
Tema sõnul ei olnud valmiskampaania ajal puudust lubadustest tõsta palku ja pensione, kuigi ükski võidupartei ei suutnud mõistlikult seletada, kust selle jaoks raha võetakse. "Ka sotsiaaldemokraadid ütlesid, et nad uurivad üksikasjalikult mitmemiljonilist tuumaenergia projekti ning selle eeliseid ja mõjusid majandusele,” lisas Kontrimas.
Samas tõdes Kontrimas, et valimiste pilt võib siiski märkimisväärselt muutuda pärast teist ringi 28. oktoobril.
Esimese ringi parteide protsendid ja positsioonid:
1. Labour (Tööpartei) 20,2% 17
2. SocDems(Sotsiaaldemokraadid) 18,6% 16
3. Conservatives(Konservatiivid) 14,8% 12
4. Liberal Movement(Liberaalne liikumine) 8,3% 7
5. Way of Courage(Vapruse tee) 7,9% 7
6. Order and Justice(Kord ja Õiglus) 7,4% 6
7. Polish Election Action(Leedu poolakate valimisaktsioon) 5,9% 5
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Skautluse 100. sünnipäeva tähistamise raames annab Eesti Post välja uue postmargi.
Esialgsete tulemuste järgi kogus Leedus parlamendivalimistel enim hääli opositsioonis tegutsev Tööpartei. Baltika nõukogu liikme Valdo Kalmu sõnul on see pööre veidi vasakule, kuid kui palju, see oleneb moodustatavast koalitsioonist.
Esialgsete tulemuste järgi kogus Leedus parlamendivalimistel enim hääli opositsioonis tegutsev Tööpartei.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.