Täna on üle-eestilise tervishoiutöötajate streigi 15. päev. Streigiga ühinenud töötajatele tähendab see tööseisaku ajal ka töötasu peatumist, mis arstide liidu liikmetel osaliselt streigikassast hüvitatakse.
Meie Maa kirjutab, et Kuressaare haigla ühines streigiga nädal tagasi. Kohalike arstide kõneisiku Toomas Tuulingu sõnul on arstide liidu liikmemaksudelt kokku kogutud teatud protsent, mille eest nüüd on lubatud meditsiinitöötajate saamata jäänud töötasu kompenseerida. “See ei ole selge, millises ulatuses, kuid võib ulatuda kuni 70% töötasust. Sellepärast peamegi väga täpset arvestust, kes millal streigib,“ teatas Tuuling.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tervise Arengu Instituudi iga-aastase palgauuringu järgi kasvas täistööajaga töötava arsti keskmine kuupalk koos kõigi lisatasudega märtsis võrreldes 2011. aastaga 4,8% ja oli 1868 eurot.
EAL ja ETK volikogud otsustasid haiglate liidu pakkumise tagasi lükata ja teha edasisteks läbirääkimisteks omapoolse ettepaneku. Streik jätkub.
Täna toimus arstide liidu, tervishoiutöötajate kutseliidu ja haiglate liidu vaheliste läbirääkimiste uus voor, ent streiki lõpetavat kokkulepet ei sündinud.
Arstid on lubanud streikida seni, kuni saavutatakse sobiv palga- ja töötingimuste kokkulepe. Streigi pikkuse määrab aga raha ehk streigifondi suurus.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.