Tervise Arengu Instituudi iga-aastase palgauuringu järgi kasvas täistööajaga töötava arsti keskmine kuupalk koos kõigi lisatasudega märtsis võrreldes 2011. aastaga 4,8% ja oli 1868 eurot.
Aasta varem oli kasv pisut suurem, 5,3% ja oli keskmine sissetulek kuus oli siis 1 704 eurot, kirjutab meditsiiniuudiste portaal mu.ee. Sarnaselt eelmiste aastatega oli kõige kõrgem keskmine kuupalk koos lisatasudega haiglates ja kõige madalam taastusraviasustustes. Haiglas töötavate arstide töötasust peaaegu kolmandiku (31%) moodustavad lisatasud. Lisatasude osatähtsus on aastaga suurenenud 27%-lt 31%-le.
Piirkondliku haigla arsti keskmine kuupalk koos lisatasudega oli 2219 eurot. Haiglates keskmiselt kokku 2131 eurot kuus.
2012. aasta märtsikuus oli 40tunnise töönädala korral täiskohaga töötaja normtöötundide arv 176.
Keskmiselt töötasid arstid 1868 euro teenimiseks 183 tundi. Kõige enam töötunde tegid arstid haiglates ja kiirabiasutustes (vastavalt 187 ja 183). Perearstiabi- ja eriarstiabiasutustes töötati keskmiselt üks tund normist rohkem. Haigla liigiti oli aruande järgi kõige enam tunde üldhaiglates (192), järgnesid erihaiglad (189), kohalikud haiglad (188), keskhaiglad (187) ja piirkondlikud haiglad (186).
Uuringuga saab tutvuda
siit.
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansipi büroo tellis maksuametilt ülevaate tervishoiutöötajate palkadest, mis on põhjalik ja ülevaatlik, koosnedes 19 leheküljest.
Eesti Haiglate Liit pöördus eile pärast Eesti Arstide Liidu ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu kollektiivleppes pakutud tingimuste tagasilükkamist riikliku lepitaja poole, et töötüli lahendamisele lähemale jõuda.
Täna on üle-eestilise tervishoiutöötajate streigi 15. päev. Streigiga ühinenud töötajatele tähendab see tööseisaku ajal ka töötasu peatumist, mis arstide liidu liikmetel osaliselt streigikassast hüvitatakse.
Kuna haiglate liit teatas arstide liidule, et neil ei ole volitusi tervishoiutöötajate ettepanekute üle läbi rääkida, kutsuvad arstide liit ja tervishoiutöötajate kutseliit läbirääkimisi pidama sotsiaalministri ja haigekassa nõukogu esimehe Hanno Pevkuri ning haigekassa juhatuse esimehe Tanel Rossi.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.