Dalkia müüb osalused Tallinna Küttes ja Eraküttes Kristjan Rahule, kes on ka Tallinna Elektrijaama suuromanik. Arvutasime välja tehingu maksumuse.
Äripäeva hinnangul on tehingu maksumus vähemalt 50 miljonit eurot. Tehing jõustub peale lepingus sätestatud eeltingimuste täitmist. Tehingut finantseerivad Swedbank ja SEB, teatas Elekter ja Küte OÜ.
Elekter ja Küte on ettevõte, mille omakapital on 20 miljonit eurot ning varade maht ulatub üle 100 miljoni euro.
Kristjan Rahu sõnul jätkavad ettevõtted ilma suuremate muutusteta. „Aastate jooksul on tegevjuhtkond tegutsenud eesmärgiga tõsta ettevõtete efektiivsust ning tagada tänapäevasel tasemel soojavarustus. Globaalses mastaabis karjub energeetikasektor investeeringute järele ning meil siin ei ole asjad teistmoodi. Sektori konsolideerumine on hädavajalik,“ ütles Rahu tehingut kommenteerides.
„Viimasel kümnel aastal on Tallinna Küte investeerinud võrkudesse ning sooja tootmise ja jaotuse efektiivsusesse ligi 70 miljonit eurot. Lisaks jätkuvale investeeringuvajadusele on oluline suurendada kohaliku kütuse osakaalu soojatootmises. Järgmisest aastast hakkab Tallinna Küte senisest enam sisse ostma jäätmetest ja biomassist toodetud soojust, mis on ligi viiendiku võrra odavam maagaasist toodetud soojusest. Eraküte on samuti võtnud suuna kohaliku kütuse osakaalu suurendamisele soojuse tootmises,“ märkis Rahu.
Tallinna Kütte ning Erakütte juhatuse esimehena jätkab Priidu Nõmm, Kristjan Rahust saab ettevõtete nõukogu esimees.
Tehingu nõustaja on investeerimispank SEB Enskilda ning juriidilised nõustajad on ostja poolelt Advokaadibüroo Tamme Otsmann Ruus Vabamets, müüja poolelt Advokaadibüroo Borenius ning pankade poolelt Advokaadibüroo Red. Poolte kokkuleppel on tehingu hind konfidentsiaalne.
Tallinna Küte varustab soojusega kahte kolmandikku pealinnast ning Maardu linna. Ettevõte haldab linna 415-kilomeetrist kaugküttevõrku, kolme suurt katlamaja ja kahtekümmet nelja väikekatlamaja. AS Eraküte varustab soojusega kaheksat Eesti linna, tegutsedes Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kärdlas, Raplas, Tiskre-Hansu elurajoonis Tallinnas, Tartus ning Valgas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ajendatuna viimaste kuude uudistest, kus Eesti ettevõtjad on välisomanikelt osalusi välja ostnud, korraldab Äripäeva toimetus investeerimisfoorumi "Rahvusliku kapitali ärkamisaeg".
Eilsest asus Priit Koit tööle OÜ Elekter ja Küte juhatajana.
Poolteist kuud tagasi teatas prantslastele kuuluv Tallinna Küte, sama firma, mida uus omanik Kristjan Rahu aastaid juhtis, et tõstab soojuse hinda maagaasi kallinemise tõttu ligi 15 protsenti.
Ettevõtja Kristjan Rahu firma Horn Invest ostis 90 miljoni euroga Dalkialt 85protsendilise osaluse ettevõttes Tallinna Elektrijaam OÜ, mis on Eesti üks suuremaid koostootmisjaamu.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.