Eilsest asus Priit Koit tööle OÜ Elekter ja Küte juhatajana.
Elekter ja Küte on energeetikaettevõtete Tallinna Küte, Eraküte ning Tallinna Elektrijaam omanikfirma, mis kuulub ettevõtja Kristjan Rahule. Elekter ja Küte kontserni kuuluvate ettevõtete käive ületas eelmisel aastal 140 miljonit eurot ning varade maht 200 miljonit eurot.
„Plaanin 15 aasta jooksul investeerimispanganduses omandatud kogemusi rakendada eestimaisele kapitalile kuuluva ettevõtte arenguks," ütles Koit. "Kõigis grupi ettevõtetes on võimekad juhid ning seetõttu on põhirõhk tegevuse koordineerimisel ja uute projektide elluviimisel. Elekter ja Küte ettevõtete eesmärk on panustada kohalikule taastuvenergiale ning hoida seeläbi tarbijate energiakulud kontrolli all."
Koit tõi näiteks, et Tallinna Kütte soojusvõrgus kasvab kohalikest ja taastuvkütustest toodetud soojuse osakaal järgmisel aastal 42 protsendini. „Kavas on jätkata investeeringute elluviimist, et vähendada sõltuvust imporditud kütusest,“ lisas Koit.
Priit Koit on töötanud investeerimispankades SEB Enskilda ja Suprema Securities. Koit jääb ka AS Superia nõukogu esimeheks.
Kristjan Rahu omandas 2011. aastal 90 miljoni euroga 85% Prantsuse firmale Dalkia kuulunud Tallinna Elektrijaamast. Eelmisel aastal ostis ta ligi 80miljoni euro eest Dalkialt Tallinna Kütte ja Erakütte.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Kui Väod müüsime, küsis üks ajakirjanik, kes on mu taga," räägib kütteärimees Kristjan Rahu. "Selle hetkeni oli see mu kõige õnnelikum päev elus."
OÜ Elekter ja Küte omanik Kristjan Rahu ütles, et firma uueks tegevjuhiks sai Priit Koit, sest nad on aastaid koostööd teinud.
Poolteist kuud tagasi teatas prantslastele kuuluv Tallinna Küte, sama firma, mida uus omanik Kristjan Rahu aastaid juhtis, et tõstab soojuse hinda maagaasi kallinemise tõttu ligi 15 protsenti.
Dalkia müüb osalused Tallinna Küttes ja Eraküttes Kristjan Rahule, kes on ka Tallinna Elektrijaama suuromanik. Arvutasime välja tehingu maksumuse.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.