Poolteist kuud tagasi teatas prantslastele kuuluv Tallinna Küte, sama firma, mida uus omanik Kristjan Rahu aastaid juhtis, et tõstab soojuse hinda maagaasi kallinemise tõttu ligi 15 protsenti.
Alates 1. oktoobrist hakkavad tallinlased soojuse megavatt-tunni eest maksma ligi 58 eurot.
Rahu lubab 2015. aastaks pensionile saata praegu pealinnas kõrget hinda määrava kütuse – maagaasi – ja tuua asemele hakkpuidu, kirjutab
Eesti Päevaleht.
„Iga kord, kui sooja hinda tõstetakse, keelduvad minu lähisugulased minuga rääkimast,” ütles Rahu. „Ühelt poolt ma soovin oma sugulastega hästi läbi saada, kuid puht majanduslikult pole üha kallineva maagaasiga kütmine põhjendatud. Ma tean, kuidas kütte hinda vähendada, kuid aeg näitab, kas minu plaanid saavad teoks. Biomassi katlamajadega oleksid hinnad juba praegu Tallinnas 15 protsenti madalamad nagu paljudes teistes Eesti linnades.”
Hinna langetamist lubab ärimees hoolimata asjaolust, et tehnikaülikooli teadlaste arvutuste kohaselt vajab neljandik pealinna soojatorustikest kiiret väljavahetamist. Sellepärast tuleb Tallinna järjepidevaks kütmiseks teha igal aastal veel kuni 10 miljoni euro suurune rahasüst.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eilsest asus Priit Koit tööle OÜ Elekter ja Küte juhatajana.
Täna jõustus OÜ Elekter ja Küte ning Dalkia vaheline leping, mille kohaselt omandas Elekter ja Küte energeetikaettevõtted Tallinna Küte ja Eraküte.
Dalkia müüb osalused Tallinna Küttes ja Eraküttes Kristjan Rahule, kes on ka Tallinna Elektrijaama suuromanik. Arvutasime välja tehingu maksumuse.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.