Lõunariikide lahkumine euroalast põhjustaks ülemaailmse majanduslanguse, mis tabaks nii Saksamaad kui USAd ning vähendaks globaalset majanduskasvu 17 triljoni euro võrra, leiab Saksamaa mõttekoja Bertelsmanni poolt tellitud uuring.
Uuringu käigus vaadati nelja erinevat stsenaariumi, mille kohaselt Kreeka muutub enda võla pärast maksejõuetuks, kuna laenu andvad riigid on väsinud finantsabi andmisest.
Kõige halvima stsenaariumi järgi kuivaks Euroopa Keskpanga poolt antud abiraha lihtsalt kokku ning Kreeka lahkumisele euroalast järgneks Hispaania, Itaalia ja Portugali lahkumine See kutsuks esile ülemaailmse majanduslanguse, põhjustades 42 arenenud riigi SKP-le 17,2 triljoni euro suuruse languse, vahendas CNBC.
„Suurim langus oleks Prantsusmaal (2,9 triljonit eurot), USAl (2,8 triljonit eurot), Hiinal (1,9 triljonit eurot) ja Saksamaal (ca 1,7 triljonit eurot),” ütles uuring.
Mitmed analüütikud on spekuleerinud Kreeka euroalast lahkumise pärast, kuid Saksamaa kantsler Angela Merkel, EKP juht Mario Draghi ja Eurogrupi president Jean-Claude Juncker on viimastel kuudel jätkuvalt väljendanud oma toetust hädas oleva riigi suhtes.
„Peale tõsiste majanduslike tagajärgede, põhjustaks see ka suuri sotsiaalseid ja poliitilisi pingeid nendele riikidele, kes eurotsoonist lahkuvad. Kuid ka teised riigid tajuksid neid pingeid,” ütles uuring.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome Euroopa asjade minister Alexander Stubb leiab, et Suurbritannia vastandab end selgelt üha enam teistele liikmesriikidele, kuid riigi lahkumine liidust on veel kauge ähvardus.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.