Üle 60 Eesti ettevõtte võivad olla sunnitud tagastama enam kui 10 mln eurot toetusi EASile, kuna raha jagamisel rikuti reegleid.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse prohmakas tuli avalikuks eelmise aasta septembris, mil EASi juhtideni jõudis Euroopa Komisjoni läbi viidud audit, kirjutas Postimees.
EASile üllatuseks oli auditis ka ettepanek nõuda ettevõtja Heiti Häälele kuuluvalt ASilt Paldiski Tsingipada tagasi 700 000 eurot, kuna raha andmisel oli rikutud riigiabi ergutava mõju põhimõtet.
Riigiabi põhimõtte järgi ei tohi ettevõte olla alustanud tööd, näiteks ostnud seadmeid, enne abitaotluse esitamist, ent seda on EASis aastaid eiratud.
Riigiabi reegli rikkumise korral ei tohi ka näiteks valitsus võtta summat riigieelarvest, et ettevõtjad riigi vea tõttu välja aidata, vaid maksma peavad toetuse juba masinatesse-seadmetesse investeerinud ettevõtjad.
Seotud lood
Eesti üks juhtivaid metallmööbli ja -komponentide valmistajaid Jalax AS juhatuse liige Peeter–Aleksander Allik ei usu, kui et EASilt toetust saav ettevõte alustab projekti enne raha laekumist.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse uue juhi Raul Paruski sõnul peavad reeglite vastaselt toetust saanud ettevõtetest vähemalt neli toetusraha tagasi maksma.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu esimehe Cinzia Siigi sõnul üllatas teda sihtasutuse juhi Ülari Alametsa keeldumine tagasi astumisest.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse esimees Ülari Alamets esitas täna nõukogule lahkumisavalduse.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.