Reformierakond plaanib erakonna varjatud rahastamise avalikustanud Silver Meikari parteist välja visata.
Usaldusväärse allika sõnul arvatakse Meikar nimekirjast välja lähipäevadel, põhjuseks erakonna mustamine.
Väidetavalt üritab Reformierakond seda näidata piirkonnast tulnud ettepanekuna, kuigi Äripäeva andmeil on otsus erakonna tipptasemel juba langetatud. Seega on viide antud teema piirkondadesse arutamisele saatmisele lihtsalt suitsukate.
15 aastat Reformierakonda kuulunud Silver Meikar kirjutas 22. mail Postimehe arvamusloos, et annetas aastail 2009–10 oma nime all parteile 115 000 krooni, mis polnud tema oma ja mille päritolu ta ei tea. Tema sõnul tegi ettepaneku erakonda kellegi teise rahaga toetada tänane justiitsminister Kristen Michal ning raha andis selleks riigikogu liige Kalev Lillo. Mõlemad eitasid Meikarile raha andmist ja Reformierakonna varjatud rahastamist.
Riigiprokuratuur alustab väidete kontrollimiseks kriminaalmenetluse, vesteldes nii Meikari, Michali kui ka Lilloga, samuti paljude teiste reformierakondlastega. 30. juulil esitas riigiprokuratuur Michalile ja Lillole kahtlustuse erakonnaalases süüteos.
15. oktoobril teatas riigiprokuratuur, et lõpetas Silver Meikari arvamusartikli väidete põhjal alustatud kriminaalasja, tuues põhjenduseks, et tõendid pole piisavalt veenvad süüdistuse esitamiseks.
Autor: 1706-aripaev
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasta tagasi tegi reformierakondlane Silver Meikar Postimehes avalduse, milles teatas, et on osalenud Reformierakonna varjatud rahastamises. Mis on pärast seda juhtunud?
Riigiprokuratuuri kriminaalmenetluse lõpetamise määrusest selgub, et peaaegu kõik tunnistajana ülekuulatud Eesti Reformierakonna liikmed andsid ütlusi, mille kohaselt nad ei tea midagi teadmata päritolu sularaha kandmisest erakonnale ning kõik nende enda ülekanded on tehtud nende isiklikust varast.
Kohtussejõudmine on üks viis toimunud segadusi klaarida. Reformierakonna rahastamise segaduse klaarimine sellesse etappi ei jõudnud: prokuratuuri avaldatud materjalid jätsid otsustamise selle üle, kuidas lugu päriselt oli, avalikkusele.
Kaitseministri ja IRLi esimehe Urmas Reinsalu sõnul ei ole reformi ütlused annetuste päritolu kohta tõsiseltvõetavad.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.