Eesti Hotellide ja Restoranide Liit teatas, et mitme Estonian Airi liini sulgemine mõjub negatiivselt nii majutusasutuste äritegevusele kui ka riigi mainele.
Liidu tegevjuht Raigo Triik ütles, et transpordiühenduste olemasolu mõjutab otseselt turismisi käekäiku. “Inimeste liikuvusest sõltuvatel turismiettevõtetel on raske plaanida oma tegevust, kui puudub kindlustunne lennuühenduste tuleviku osas,” selgitas Triik. Tema sõnul muudab ebastabiilsus keeruliseks pikaajalise koostöö välispartneritega, mis omakorda ei tule kasuks Eesti kui turismisihtkoha mainele.
Samuti on liit mures Tartu-suunaliste lendude sulgemise pärast. “Tartu lendude peatamine on regionaalpoliitiliselt väga lühinägelik samm, see on löök allapoole vööd kogu Lõuna-Eesti ettevõtlusele,” ütles Triik.
Hotellide ja restoranide liit loodab, et Estonian Airi uut strateegiat koostades arvestatakse ka turismisektori huvide ning regionaalpoliitiliste mõjudega.
Eile teatas Estonian Air 20,2 miljoni euro suurusest kahjumist, millega seoses vahetus ettevõtte juht ning vähendati lende. Lennufirma sulges Tartu ja Helsingi liini ega ava juba välja reklaamitud liine Londonisse ja Göteborgi.
Seotud lood
Estonian Air on tänavu üheksa kuuga saanud 20,2 miljonit eurot kahjumit 70,4 miljoni eurose müügitulu juures.
Estonian Air sulgeb lennuliinid Tallinnast Tartusse ja Tallinnast Helsingisse.
Riia ja Stockholmi lendude lõpetamine oli Tartule märksa suurem kaotus, kommenteeris Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura Estonian Airi otsust sulgeda Tartu-Tallinna liin.
Estonian Airi teatel pole mullu veebruaris avatud Tartu-Tallinna lennuliin eesmärke täitnud ning suletakse madala täituvuse tõttu.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.