Riigikogu arutas tänasel istungil valitsuse algatatud sotsiaalravikindlustuse seaduse muutmist ja kohtus selle eelnõu raames perearstide esindajatega, et kaaluda perearstide visiiditasu kehtestamist. Komisjon ei pidanud visiiditasu kehtestamist võimalikuks.
Sotsiaalkomisjoni esimehe Margus Tsahkna sõnul otsustati perearstidele visiiditasu mitte kehtestada, põhjendades, et esmatasandil peaks juurdepääs arstiabile olema kõikidele inimestele tagatud. Seeläbi oleks eriarstidel rohkem võimalusi tegeleda oma erialase tööga.
Eesti Perearstide Selts pakkus võimalikuks visiiditasuks perearsti juurde 3-5 eurot, säilitades seejuures tasuta võimaluse pääseda õe vastuvõtule. Põhjenduseks tõid perearstide esindajad vajaduse palgata visiiditasust laekuvate vahendite arvel perearsti kabinetti rohkem õdesid, kes saaksid tegeleda patsientide esmatasandi probleemidega, jättes perearstidele seeläbi rohkem aega tegeleda tõsisemate juhtumitega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sotsiaalminister Taavi Rõivas külastas täna Põhja-Eesti Regionaalhaiglat (PERH), kohtumisel märkis ta, vältimatu abi eest on haiglal õigus patsiendilt võtta maksimaalselt viieeurost visiiditasu ehk üle selle EMO visiidi eest küsida ei saa.
Eesti perearstid alustavad 1. okoobrist toetusaktsiooni, mille käigus osutavad elanikele arstiabi täpselt nii palju, kui haigekassa neile selle eest maksab.
Sotsiaalministeeriumi ja Eesti Haigekassa hinnangul on perearstidel kohustus tagada oma nimistu patsientidele teenuse kättesaadavus tööjuhendis ettenähtud ulatuses ja korras.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.