Ettevõtete väljaostmistehingutes ei liigu suured rahad, kommenteeris SEB Enskilda Eesti ja Läti üksuste väljaostmist Nordic CF Advisory partner Alar Voitka.
SEB Enskilda ja Evli otsused loobuda Eestis ja Lätis ettevõtete rahanduse teenuste pakkumisest on tegelikult märk, et ka uue majanduskasvu tingimustes on siinsed kapitaliturud vähearenenud ning Põhjamaade finantsinstitutsioonidele ebahuvitavad, lisas ta.
"Sama kehtib ka riskikapitali osas," jätkas ta. "Meie ettevõtluse areng on seetõttu finantseerimises osas jätkuvalt väga sõltuv pankadest," märkis Voitka.
"Olukorras, kus omanikud ei ole ärist enam huvitatud, on loogiline, et seni seda tööd teinud tiimid jätkavad iseseisvalt, olles ehk senisest kuluefektiivsemad," ütles ta.
"Sellistes juhtkonna ettevõtete väljaostu ehk MBO tehingutes ei liigu suured rahad ning potentsiaalse kliendi jaoks ei tohiks olukord kuigivõrd muutuda. Superia kõlab muide väga sarnaselt kunagisele Supremale, raske uskuda et see juhuslik on," rääkis Voitka.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Poolteist aastat East Capitalis töötanud investeerimispankur Arvo Hallik taasliitus endise tiimi Superiaga.
SEB Enskilda ettevõtete rahanduse endised Eesti ja Läti üksused jätkavad Balti riikides tegevust uue nime Superia all.
Avaron Asset Management ASi partneri ja fondijuhi Peter Priisalmi sõnul on SEB Enskilda Läti ja Leedu üksuste maha müümine positiivne uudis. Ilmselt polnud see suurte tuludega äri, muidu ei oleks SEB seda maha müünud, lisas ta.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.