AS Wendre juhatuse liikme Vahur Roosaare sõnul tõstab nende ettevõte toodangu hinda vaid juhul, kui maailma tooraineturg signaali annab.
"Me ei plaani hinda lihtsalt mingil x põhjusel tõsta. Meie hinnatõusud on ikkagi seotud sellega, mis toimub tooraineturul ja kuidas maailma turud käituvad. Kui need annavad signaali, et on vaja tõsta või langetada, siis me vastavalt käitume, aga ühemõttelist plaani igal juhul hindu tõsta, sellist meil ei ole," ütles Roosaar.
Küll aga nentis Roosaar, et juhul, kui muud kulud - näiteks palga- või energiakulud - liiga suureks lähevad, siis võib tõusu oodata. Samas nentis ta, et kohalikud kulukomponendid Wendret oluliselt ei mõjuta. "Maailma tooraineturu mõjutajad on olulisemad kui kohalikud kulukomponendid," ütles ta.
Äripäev küsis ettevõtjatelt, millised on nende järgmise aasta hinnatõusuplaanid.
Seotud lood
Vändra talu tegevjuht Ilmar Teeveet lubab uuel aastal ligi 10% palgatõusu, ent sööda- ja viljahinna ning elektri- ja küttehinna tõusust lähtuvalt ka tootehinna tõusu.
A. Le Coqi juhatuse liige Tarmo Noop kinnitas, et õllehind kerkib aktsiisitõusu võrra, aga rohkem ei ole tehasel plaanis hindu kergitada.
Leiburi juhatuse esimees Asso Lankots ei tea täna, kas nende ettevõttes on hinnatõusu oodata, ent kinnitab, et surve selleks on olemas.
Oskari lihatööstuse juhatuse esimees Aldo Parik sõnas, et nende ettevõttes sõltub palgatõus suuresti toorainehinnast.
Äsja oma esimest tegevusaastat tähistanud 7000 ruutmeetril laiuv NET Spordihall on Lõuna-Eesti elanike seas kiiresti populaarsust kogunud, pakkudes erinevaid võimalusi peamiselt võrgu- ja pallialade harrastamiseks.