Liinilendurite ametiühingu teatel pole Estonian Airi juhtkond pärast streigiteadet pilootidega kontakteerunud ega astunud samme, et streik ära hoida.
Äripäev avaldab liinilendurite seisukoha täies mahus.
“Kuna 3 aastat kestnud läbirääkimised ei ole andnud tulemusi, siis ei ole põhjust arvata, et streik ebaõnnestuks.
Olulise lisainfona rõhutan, et alates 21. detsembrist, kui kuulutasime streigi välja, ei ole ettevõtte juhtkond meiega kontakteerunud, et läbirääkimiste laua taha istuda ning astuda reaalseid samme streigi ärahoidmiseks. Meie eesmärk ei ole põhjustada ebameeldivusi reisijatele ja ettevõttele, vaid sõlmida kollektiivleping.
Kollektiivleping kui selline on Euroopa lennufirmadel tavapärane.
Soovime selgitada, miks me ei ole kohtunud riiklikku lepitajaga, kelle ettevõte on uuesti ja põhjendamatult kaasanud.
Läbirääkimisprotsess on kestnud alates 2009. aastast. Protsess riikliku lepitaja juures lõppes 2010 leppimatuse protokolli ja soovitusega jätkata läbirääkimisi pilootide ja Estonian Airi vahel. Sellest ajast oleme püüdnud jõuda mõistlikule kompromissile, kahjuks tulutult.
Ettevõtte soov kaasata nüüd jälle riiklik lepitaja näitab tagasiminekut aastasse 2009 ning nende soovi mitte pidada konstruktiivseid läbirääkimisi. Venitamistaktika meile ei sobi, kuna 9. veebruaril lõpeb kehtiv kollektiivleping.”
Seotud lood
Antalis ASi tegevjuht Külli Meister sõnas, et mõistab Estonian Airis nii juhtkonda kui piloote. Samas oleks otselendude puudumine tema hinnangul katastroof.
BNS Groupi tegevjuht Markus Nisula sõnas, et toetab streigivaidluses nii Estonian Airi juhtkonda kui piloote ja loodab, et leitakse lahendus.
Estonian Air teatas, et streigioht mõjub piletimüügile väga rängalt ja kliendid muretsevad reisiplaanide pärast.
Riiklik lepitaja on kinnitanud liinilendurite assotsiatsioonile (ELA), et streigiõigus on olemas ja igati seaduslik, kinnitab ELA.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.