Eurotsooni majandus langes ka selle aasta esimeses kvartalis, mis tähendab, et rahaliidu SKP on langenud kuuendat kvartalit järjest.
Võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga langes eurotsooni majandus 1 protsent. Euroopa Liidu SKP langes 0,7 protsenti. Võrreldes eelmise aasta neljanda kvartaliga langes eurotsooni SKP 0,2 protsenti ning Euroopa Liidu SKP 0,1 protsenti.
Eurostati andmetel kasvas Eesti majandus esimeses kvartalis võrreldes eelmise aastaga 1,2 protsenti. Eesti oli Läti, Leedu ja Rumeenia järel naljas kiiremini kasvav majandus. Läti majandus kasvas esimeses kvartalis 5,6 protsenti, Leedu 4,1 protsenti, Rumeenia 1,3 protsenti.
Põhjanaabrite Soome majandus langes 2 protsenti. Suurim majanduslangus on jätkuvalt Kreekas ja seda 5,3 protsenti. Saksamaa SKP langes aastaga 0,3 protsenti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Austraalia teatas teisipäeval, et riigi eelarvedefitsiit tuleb suurem kui oodatud ning ühe eksperdi sõnul võib see tähendada samasugust raskuste rada nagu võlakriisis eurotsoonile.
Saksamaa majanduskasvu number on murettekitav, kuna näitab faktiliselt surutises olekut, ütles Angela Merkeli majandusnõustaja ja Saksamaa juhtivaid ökonomiste Peter Bofinger.
Globaalne varahaldusfirma Principal Global Investors jagas maailma suurimate keskpankade juhtidele hindeid. Kui kõrgeima hinda sai oma tegutsemise eest Jaapani keskpanga juht, siis nõrgima Euroopa Keskpanga juht.
Leedu eelarvedefitsiidist on saanud 2015. aasta europüüdlusel suurem takistus kui inflatsioon, kuna majanduskasv on aeglustumas ning maksutulud vähenemas.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.