Globaalne varahaldusfirma Principal Global Investors jagas maailma suurimate keskpankade juhtidele hindeid. Kui kõrgeima hinda sai oma tegutsemise eest Jaapani keskpanga juht, siis nõrgima Euroopa Keskpanga juht.
Jaapani keskpanga juht Haruhiko Kuroda sai hindeks A-. Talle järgnes Föderaalreservi juht Ben Bernanke, kes sai hindeks B. USA keskpankurile järgnes Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi, kellele anti hindeks C, kirjutas CNBC.
"Põhjus, miks Draghi sai koguni C, on sellepärast, et ta teeb paremat tööd kui endine EKP president Jean Claude Trichet," ütles Principal Global Investorsi juht Jim McCaughan. "Väga palju räägitakse Föderaalreservi rahatrükkimise lõpetamisest, kuid ühtegi märki pole EKP-lt – nad on massiivselt suurendanud enda bilanssi. Majandus ei ole sellele vastanud."
Viimase kahe aasta jooksul on EKP suurendanud likviidsust pankadele ning langetanud intressimäärasid. Kuid need meetmed ei ole kandunud edasi majandusse, kuna eurotsooni majanduskasv oli esimeses kvartalis jätkuvalt languses.
Jaapani keskpanga juht sai keskpankuritest kõrgeima hinde, kuna ta on oma võlakirjade ostmise programmiga (mille eesmärk on jõuda kaheprotsendilisse inflatsiooni) toonud turgudele palju rohkem läbipaistvust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saksamaa majanduskasvu number on murettekitav, kuna näitab faktiliselt surutises olekut, ütles Angela Merkeli majandusnõustaja ja Saksamaa juhtivaid ökonomiste Peter Bofinger.
USA Föderaalreservi esimees Ben Bernanke pidas Massachusettsi Simon Rocki kolledži lõpuaktusel kõne, kus rääkis küll majandusest, kuid lähituleviku asemel keskendus väga kaugele tulevikule.
Eurotsooni majandus langes ka selle aasta esimeses kvartalis, mis tähendab, et rahaliidu SKP on langenud kuuendat kvartalit järjest.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.