Olen varem oma erakonnakaaslastele soovitanud osaleda sotsmeedias, kommentaariumides ja raadiosaadetes aktiivsemalt, lausus peaminister Andrus Ansip täna valitsuse pressikonverentsil.
"Ei näe praegu probleemi selles, et ka erakondlikult määratletud isikud kommenteerivad, probleem on kommentaaride tasemes. Tõsine probleem," lausus Ansip.
Ansipil on olnud aegu, kus ka tema on kommentaariumidest lugupidanud, kuid ta tõdes täna, et enam ta neid ei hinda ning arvab, et ajakirjandusel peaks olema kommentaaride pärast piinlik. „Ma ei näe praegu, et erakondlikult määratud isikud kommenteerivad, näen probleemi kommentaari väljenduses – need on anonüümsed kommentaarid,“ märkis Ansip.
Tema hinnangul tuleks seda probleemi lahendada. „See ei ole ainult Eestile ainuomane nähtus, teistel toimub see samamoodi,“ märkis Ansip. „Ma ei ole ammu lugenud kommentaare, ma ei ole ammu enam öelnud oma erakonnakaaslastele, et nad peaksid oma arvamust rahvale ütlema läbi kommentaari.“
Ansip lisas, et kommenteerijad ei ole kurjategijad ega ebaeetilised. "Ma hindan sõnavabadust väga kõrgelt," märkis Ansip. "Kunagi on olnud kommentaariumidel mingi roll, praegu on see kadunud."
Tänane Eesti Ekspress kirjutab sellest, et riigikogu liige Kalle Palling üritas Reformierakonnale luua võimast kommentaarimasinat.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Andrus Ansipi ja Õhtulehe kohtuvaidluses ajalehte esindav Ants Nõmper ütles, et peaministri mõtteavaldusest said samamoodi aru lisaks Õhtulehele veel ERR, Postimees, president Toomas Hendrik Ilves ja rahvas.
Jürgen Ligi ja Urmas Reinsalu sõnul nende esindatavad erakonnad Keskerakonna kombel netikommentaare ei tooda.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.