Vaatame, mis tehinguid on oma ala parimad investorid aasta algul teinud ja mis väärtpaberites näevad nad hetkel väärtust.
Warren Buffett Investeerimisgurule kuuluv valdusfirma Berkshire Hathaway ostis kvartali jooksul esmakordselt Chicago Bridge & Iron Co aktsiaid, mis on keskendanud gaasi- ja naftafirmade ehitusprojektidele (sh. LGN-terminalid). Kokku investeeris Berkshire aktsiatesse rohkem kui 400 miljonit dollarit.
Lisaks on Hathaway ostnud umbes 125 miljoni dollari eest kaabeltelevisioonifirma Starz aktsiaid. Samasse sektorisse on paigutanud Buffett ka eelnevalt, omades satelliittelevisiooni DirecTV väärtpabereid. Kui juba 2012. aasta lõpuks oli Hathaway viimati mainitud firma suurim aktsionär 1,75 miljardi dollarise investeeringuga, siis viimases kvartalis ostis fond veel umbes paarisaja miljoni dollari eest aktsiaid juurde.
Umbes 150 miljoni dollari eest on fond suurendanud osalust DaVita HealthCare Partner, mis pakub neerupuudulikkuse käes vaevlevatele klientidele neeru dialüüsi (puhastamine jääkainetest) teenuseid. Berkshire omab nüüd juba ligi 2 miljardi dollari eest DaVita aktsiaid ning on ettevõtte suurim aktsionär.
Tegelikult kui täpne olla pole täpselt teada, kes on eelnevate tehingute taga. Kunagi Buffetti koha hõivavad rahavalitsejad Ted Weschler ja Todd Combs saavad enda käsutusse pidevalt juurde uut vara.Kuna Combsi ja Weschleri boonused on seotud S&P 500 indeksi löömisega on nad väga huvitatud investeerimisvõimalusest, mis võivad turgu lüüa.Küll aga on teada, et hetkel on enamus 129 miljardi dollarisest Berkshire aktsia- ja võlakirjaportfellist veel Buffetti hallata.
George SorosSorose portfelli tehinguid on märksa keerukam analüüsida, kuna fond kaupleb oma positsioone väga agressiivselt ümber. Nii näiteks ostis Soros Fund Management viimase kvartali jooksul oma portfelli juurde koguni kolmekümne seitsme firma aktsiaid.
Kõige enam on Sorose puhul aga meedia poolt jälgitud kullainvesteeringuid. Nii vähendas fond esimeses kvartalis kullafond SPDR osakute arvu 600 000lt 530 000ni. Särava metalli osakute väärtus moodustab nüüd vaid protsendi fondi 8,6 miljardi dollarisest kogumahust.Suure osa kulda jõudis Soros müüa maha juba möödunud aasta lõpul, kuna 30. septembri 2012. seisuga oli fondil veel 1,3 miljonit SPDR osakut, mis oli toona fondi üks suurimaid investeeringuid.
Aktsiainvesteeringute osas ostis Soros kvartaliga tõenäoliselt kõige enam juurde viimastel päevadel esimest korda ajaloos 900 dollari tasemeni tõusnud Google aktsiaid. Otsingumootor oli oma 3,1% osakaaluga märtsi lõpul ka fondi suuruselt teine investeering. Kvartaliga suures fondil Google aktsiapositsioon ligi 80% võrra. Samuti on fond suurendanud ligi 50% aktsia võrra osalust maagaasi tootjas EQT Corp, mis on nüüdseks 2,1% osakaaluga fondi suuruselt viies ettevõte.
Suurimad esmakordselt tehtud investeeringud olid fondil pakenditootjasse MeadWestvaco (osakaal fondis 0,78%), andme- ja salvestusseadmeid tootva Brocade Communications Systems (0,63%) ja tarkvarafirmasse Red Hat (0,62%).
Suuremaks müügiks oli panganduskonglomeraadi Citigroup aktsiaid (3,55% portfelli väärtusest) ja kindlustusgigant AIG (2,49% portfelli väärtusest). Soros müüs maha ka peaaegu kõik fondile kuuluvad Apple aktsiaid (osakaal fondis enne müüki 1,3%). Kahekümne kuue täielikult mahamüüdud aktsiainvesteeringu osas olid Sorosel populaarsematest nimedest General Electric, Morgan Stanley, Ford, Walt Disney, Alcoa ja Ericsson.
John Paulson18 miljardi dollarist varandust haldav John Paulson on panustanud esimeses kvartalis oluliselt raha eluasemeid kindlustuva firmade peale, mille põhjal võib oletada, et riskikapitalist ootab lähiajal eluasemeturul tugevamat taastumist. Esmakordselt ostis Paulson&Co 17 miljonit eluasemete kindlustamisega tegeleva MGIC Investment aktsiaid (umbes 100 miljoni dollari eest). Samuti suurendas ta kordades oma osalust samas sektoris tegutsevates firmades Radian Group ja Genworth Financial.
Lisaks ostis Paulson 295 miljoni dollari eest odavmüügiketi Family Dollar Stores, 193 miljoni dollari eest nafta ja maagaasi otsimisega tegeleva Hess Corp ja 44 miljoni eest pangandushiiu Citigroup aktsiaid. Lisaks on portfellisse võetud ka telekomihiiu Vodafone Group aktsiaid.
Hambad ristis on Paulson hoidnud muutumatuna oma hiigelsuurt kullapositsiooni, omades endiselt 21,8 miljonit SPDR Gold Trust osakut (3,3 miljardit dollarit). Samas on ta maha müünud maailma suurima kullatootja Barrick Gold aktsiaid ja vähendanud ka osalusi teistes kaevandusfirmades.
Hoolimata kullahinna langusest läks Paulsonil aga esimene kvartal hästi, kuna ta panustas kahele ettevõttele (Sprint ja Life Technologies), millele tehti ülevõtmispakkumine.
Seotud lood
Riskifondijuht John Paulson teatas enda juhitava kullafondi PFR Gold Fundi eelmise kuu 23%-lisest langusest, suurendades mai 13%-list kukkumist, vahendas Bloomberg.
Riskifondijuht John Paulson teatas investoritele oma kullafondi Gold Fundi eelmise kuu 13%-lisest langusest, vahendas Bloomberg.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.