Regionaalministri tellimusel valminud uuringust selgub, et tõmbekeskuste põhist haldusreformi pooldab 52% vastanuist.
Veerand Turu-Uuringute ASi korraldatud uuringule vastanuist reformi ei pooldanud, samuti ei omanud veerand seisukohta.
Reformi elluviimise protseduuri - omavalitsused nimetavad ise piirkonna tõmbekeskused ja valivad kellega ühineda ning Riigikogu annab ette ühinemiste lõpptähtaja - pooldas 47% vastanuist.
Küsitlus viidi läbi silmast-silma esindusliku elanikkonnaküsitlusena ajavahemikul 30.aprill-14.mai ning kokku vastas 1000 inimest. Neilt küsiti - kuidas suhtute kavandatavasse haldusreformi ja kuidas suhtute reformi läbiviimise protseduuri?
Märtsi alguses teatas regionaalminister Siim-Valmar Kiisler, et reformi tulemusel jääb tänase 226 Eesti omavalitsuse asemel alles 30-50 omavalitsust.
Omavalitsused peaksid valima tõmbekeskusi, kellega ühineda, 2014. aasta septembriks.
Seotud lood
Eestis kasvab võimetute omavalitsuste hulk, leiab regionaalminister Siim-Valmar Kiisler. "Uuringud näitavad, et paljudel omavalitsustel puudub võimekus ja kui võimekus puudub, ollakse pealtvaataja, mitte protsesside mõjutaja," selgitas ta.
Eestis keskmist palka teeniv inimene, kes on alates 1992. aastast iga aasta ühe kuupalga kulda investeerinud, on lisaks väärtuse säilitamisele ka oma ostujõudu kasvatanud. Vaatame andmeid lähemalt.