Tallinna Vesi võitis kohtus Saue Kadaka elurajooni vee-ettevõtjat Harju Infra OÜ, mille omanik on Rein Valk. Kohtuotsuse tulemusena ei ole Tallinna Veel enam Harju Infra ees kohustusi, ent veefirma lubab Kadaka elurajooni elanikele praegust teenust edasi osutada.
Kui varem tarnis Tallinna Vesi Harju Infrale vett ning juhtis reovee puhastusjaama, siis antud kohtuotsuse tulemusena ei ole Tallinna Vesi enam sunnitud Harju Infrale vett tarnima ega reovett ära juhtima ja puhastama.
Saue Kadaka elurajoonist on veelepingu sõlmimiseks kohtusse pöördunud 31 perekonda.
Rein Valgu esindaja advokaat ja pankrotihaldur Tarvo Lindmaa ütles, et on Eestist ära ning ei ole Valguga apellatsioonikaebuse esitamisest jõudnud veel rääkida. Lindmaa uskus, et apellatsioonikaebus siiski esitatakse. "Ma usun küll, et esitatakse, ega meie seisukohad ei ole muutunud. Aga klient loomulikult otsustab seda," lausus Lindmaa. Ta lisas, et täpsemalt oskab ta öelda järgmisel nädalal.
ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Ian Plenderleith selgitas ligi kuu aega tagasi, et Tallinna Vesi sõlmis piirkonna torustiku ehitamiseks arendaja Knokega lepingu tingimusega, et ehituse lõppedes antakse torud AS-ile Tallinna Vesi kui teenuse osutajale üle, Knoke andis aga trassid ettevõttest jagunemise teel tekkinud Harju Infrale.
Plenderleith märkis, et kuna Harju Infral on õigus otsus 30 päeva jooksul edasi kaevata, ei ole selle ajani kohtuotsus jõustunud ning otsuse jõustumiseni ei ole Tallinna Veel võimalik teemat täpsemalt kommenteerida.
"Meil on kohtuotsuse üle hea meel ning analüüsime praegu otsust, et täielikult mõista selle sisu. Siiski, kinnitame, et jääme kindlaks paar nädalat tagasi lubatule - mõistame meie poolt pakutava teenuse tähtsust inimeste tervisele ja heaolule ning kinnitame, et ei peata Saue Kadaka elurajooni elanikele teenuse osutamist," ütles Plenderleith.
Harju maakohus otsustas jätta rahuldamata Harju Infra OÜ hagi AS Tallinna Vesi vastu sõlmitud ühisveevärgi ja kanalisatsiooni teenuse osutamise lepingu kehtivuse tuvastamiseks. Rein Valgul on õigus esitada kohtuotsusele apellatsioonkaebus Tallinna ringkonnakohtule 30 päeva jooksul alates otsuse kättetoimetamisest, kuid mitte hiljem kui viie kuu möödumisel esimese astme kohtu otsuse avalikult teatavaks tegemisest.
Äripäev kirjutas Knoke ASi endisest omanikust Rein Valgust ning temaga seotud kohtuksaasustest ning probleemidest Kadaka elurajooni elanikega mai alguses. Praegu kuulub Knoke bulgaarlasele Mehmed Bosnakovile.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saue linna volikogu on otsustanud osta kohalike elanikega tülli pööranud kinnisvaraarendaja Rein Valgu firmalt maa ja veetrassid, et elanikke päästa.
Pärnu linn soovib osta president Konstantin Pätsi lapsepõlvekodu, ent hoolimata müügikuulutusest ütleb hoone omanik ja arendaja Rein Valk, et hoone pole müügiks.
Rein Valk on 90ndate alguses loodud Knoke ASi endine omanik ning kogemusega ehitus- ja kinnitusvahendite kaupleja. Selle fassaadi taga on aga pahatahtlik kinnisvaraarendaja, vee-ettevõtja ning gaasitarnija.
Täna Äripäevas ilmunud artikli peategelane Rein Valk, kellele kuuluv Knoke AS eelmisel aastal omanikku vahetas väidab, et ei ole saanud ühtegi telefonikõnet, ega kirja.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.