Rein Valk on 90ndate alguses loodud Knoke ASi endine omanik ning kogemusega ehitus- ja kinnitusvahendite kaupleja. Selle fassaadi taga on aga pahatahtlik kinnisvaraarendaja, vee-ettevõtja ning gaasitarnija.
Knoke on pärast kinnisvaraarendusse suubumist alustanud aktiivset kohtuskäimist, kogudes oma kontole lausa 13 kohtuvaidlust. Knokest jagunemise teel loodud ja kohaliku omavalitsuse toel vee-ettevõtteks saanud Harju Infral on kohtuvaidlus Tallinna Veega, Rein Valgul isiklikult 2 kohtuvaidlust. Valguga veelepingu sõlmimiseks on kohtusse pöördunud Saue Kadaka elurajooni 31 perekonda.
Sarnaselt Harju Infrale on Valk alates kinnisvaraarendusse sisenemisest Knoket jaotanud kolm korda, viies varad üle järgmistesse ettevõtetesse ja mõnel juhul sealt veel omakorda edasi, jättes maha kohustused, võlgades äripartnerid ja õnnetud kinnisvaraomanikud.
Mehega kokku puutunud inimeste sõnul on Valk oskuslikult numbrite ja juriidikaga manipuleerides puhtalt välja tulnud. Valgu ja tema advokaadi koostatud paberid tunduvad vaatajale esmapilgul kõik justkui korras.
Toome aga ühe kõneka näite. 2011. aastal arestib Tallinna kohtutäitur Marek Laanemets Luite Arenduse kasuks Knokele kuuluva hoonestamata kinnistu ja nõuab Knokelt sisse 35 426,42 eurot. Kõik justkui õige: üks ettevõte nõuab teiselt võla sisse. Aga mis tegelikult toimus? Tegemist oli kahe ettevõttega, üks neist ei täitnud kokkulepet ja nõudis esimeselt võla sisse. See, et mõlema ettevõtte omanik on Rein Valk, ei oma juriidilisest aspektist mingit tähtsust. Küll aga tähendas see seda, et teiste võlausaldajate nõuete jaoks selles firmas enam raha ei jagunud.
Lisaks paberite ja dokumentidega manipuleerimisele on Valk kasutanud kohtus valet vandunud tunnistajat. Tunnistaja Märt Penjam oli tema kunagine äripartner, kellele Valk jäi Penjamini enda sõnul võlgu üle kuue miljoni krooni. Valk lubas vanale äripartnerile, et tasub võla, kui Penjamin kohtus kallutatud tunnistuse annab.
"Oma au ja südametunnistuse sunnil," alustas Keila vallavalitsuse planeerimisspetsialist Penjam ülestunnistust Tallinna ringkonnakohtu ees, kus ta tunnistas, et andis 2011 aasta mais kallutatud tunnistuse, et mitte avaldada kohtule Rein Valgu tegemistest tegelikku pilti juba selleks ajaks lõppenud tsiviilasjas. Tsiviilasi oli Valgu ja Saue Kadaka elurajooni elaniku vahel, kes soovis Valgult ostetud rohkete ehitusvigadega majas garantiiremonti. Garantiiremonti pole Valk selles majas siiani teinud.
Edasi loe juba tänasest Äripäeva paberlehest.
Seotud lood
Saue linna volikogu on otsustanud osta kohalike elanikega tülli pööranud kinnisvaraarendaja Rein Valgu firmalt maa ja veetrassid, et elanikke päästa.
Pärnu linn soovib osta president Konstantin Pätsi lapsepõlvekodu, ent hoolimata müügikuulutusest ütleb hoone omanik ja arendaja Rein Valk, et hoone pole müügiks.
Äripäeva ja kinnisvaraarendaja Rein Valgu vaheline kohtuvaidlus lõppes Äripäeva võiduga.
Tallinna Vesi võitis kohtus Saue Kadaka elurajooni vee-ettevõtjat Harju Infra OÜ, mille omanik on Rein Valk. Kohtuotsuse tulemusena ei ole Tallinna Veel enam Harju Infra ees kohustusi, ent veefirma lubab Kadaka elurajooni elanikele praegust teenust edasi osutada.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.