Statistikaameti teatel kerkisid eluasemete hinnad esimeses kvartalis buumieelsele, 2006. aasta tasemele.
Eelmise kvartaliga võrreldes tõusid korterite hinnad 6,5% ning majade hinnad langesid 4,7%. Võrreldes 2012. aasta IV kvartaliga kerkis indeks Statistikaameti teatel 3,1%.
2012. aasta I kvartaliga võrreldes on korterite hinnad tõusnud 11,2% ja majade hinnad langenud 0,2%. Eelmise aasta I kvartaliga võrreldes tõusid korterite hinnad kõigis kolmes vaadeldavas piirkonnas: Tallinnas 12,5%, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 10,8% ning ülejäänud Eestis 3,9%.
Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust. Eluaseme hinnaindeks arvutatakse korterite ja majade (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud) kohta.Eluaseme hinnaindeksit avaldatakse baasil 2010 = 100. Aegrida algab 2005. aasta I kvartalist. Aastaindeks arvutatakse nelja kvartali keskmisena.
Seotud lood
Kolmeteistkorruselise Äripäeva maja aknast välja vaadates saab hõlpsasti aimu, et uusarendus on pärast mõneaastast vaikelu taas hoogustunud. Kui ikka Tallinna siluetti hakkavad nagu seened pärast vihma üksteise järel ilmuma kraanad, siis võib olla kindel, et varsti järgneb ka uusi kortermaju.
Nõudlus uute korterite järele on taas tõusuteel sarnaselt eelmise kinnisvarabuumiga, kuid arendajate hinnangul ei ole veel alust oodata järjekordse buumi tulekut.
Ober-Hausi andmeil kallines pealinnas mais keskmine korteri pinnaühik 4,4% võrra. Kõige kiiremini kasvasid kesklinna korterid.
Selleks, et uus kinnisvarabuum tekiks, peaks olema tuntav surve laenuandjate poolt, kes kliendid odava rahaga üle kuldavad, leiab Uus Maa Investi juht Jaanus Laugus. Praegu võib tunda sellist pakkumissurvet vaid SMS-laenude valdkonnas, mis aga inimeste kinnisvaraostuvõimet ei mõjuta.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.