Tehnoloogia- ja tootedisainiharidusega ettevõtja Andri Laidre rääkis StartSmarti ettevõtlusseminaril, et füüsiliste toodete arendamisel tuleb võtta piisavalt aega, et tekiks võimalus tehtut uue nurga alt vaadata.
Laidre, kelle ettevõtmiste hulka kuuluvad hiljuti nutikat jalgrattatuld tutvustanud Velodroom ja uuenduslikku mereseiretehnoloogiat pakkuv FlyDog, rõhutas Soome tehnoloogiatudengitega ühises projektis saadud kogemust: "Kui alguses tundus, et soomlaste pidevad kohvipausid ei vii meid kuskile, siis hiljem õppisin hindama võimalust pauside ajal ja järel toodet uue nurga alt näha."
Laidre sõnul on füüsiliste toodete loomisel väga oluline algne tootekirjeldus ehk spetsifikatsioon. "Minu kogemuses on paljud toote prototüübi vead seotud puuduliku spetsifikatsiooniga. Samas peab arvestama, et kõik ei ole väljendatav spetsifikatsioonis. Taastusraviks mõeldud kõnniroboti Walk-X väljatöötamisel oli meie üheks kriteeriumiks mugavus - kuidas seda arvutis modelleerida? Võtsime appi tekstiilitehnoloogi, kes aitas meil erinevaid prototüüpe reaalsetel inimestel testida."
Suve suurimal ettevõtlusüritusel StartSmart SummerCamp4Startups, mis toimub täna-homme Nelijärvel, osaleb üle 150 ettevõtlushuvilise. Üritusel keskendutakse virtuaalteenuste asemel materiaalsete toodete loomise ja turuletoomise väljakutsetele.
StartSmart! projekt on kaasrahastatud Euroopa Liidu Interreg IV A Program 2007-2013 vahenditest. Projekti juhtpartneriks on Eesti Arengufond, partneritena on kaasatud konsultatsiooniettevõte BDA Consulting OÜ, Technopolis Ülemiste AS, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Soome-poolse partnerina Aalto Ülikooli Väikeettevõtluskeskus.
Seotud lood
Reedel ja laupäeval peetakse Nelijärvel suve suurim ettevõtlussündmus StartSmart SummerCamp4Startups, kust võtab osa üle 150 huvilise.
Protroni fondist toetust saanud mereseiret lihtsamaks ja kättesaadavamaks muutev Eesti idufirma Flydog on leidnud esimese väliskliendi.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.