Kreeka rahandusminister Yannis Stournaras ütles Kreeka ajalehele Proto Thema, et Kreeka võib vajada 10 miljardit eurot täiendavat abilaenu .
Ministri sõnul ei arutata Kreeka võla vähendamist. Pigem on Kreekal lootust saada lisaaega võlgade tagasimaksmiseks ning madalamad intressimäärad, kui riik eelarve primaarsesse ülejääki saab, vahendas agentuur Bloomberg.
Teemat kommenteeris nädalavahetusel ka Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble, kes sel nädalal tunnistas, et ilmselt on Kreekale vaja veel üht abipaketti. Schäuble sõnul ajendas teda seda ütlema puhkenud debatt Kreeka võlgade võimaliku mahakandmise üle.
"Arutelu võimaliku uue võlakergenduse üle oli ohtlik," ütles Schäuble, kuna see oleks võinud euroalal uuesti kriisi üles lõõtsuda, sest Kreeka esimene võlakergendus pidi jääma ühekordseks ja erandlikuks sammuks, vahendas Bloomberg.
"Kuskil Maltal võib tekkida probleem, mis toob kaasa intresside tõusu Hispaanias ja majanduse languse. Just sellist asja tahtsin iga hinna eest ära hoida," ütles Schäuble.
Samas tuli vastata küsimusele, kas Kreeka vajab lisaraha. Isegi kantsler Angela Merkeli partei CDU liikmed hakkasid juba arutlema, kas valitsus ei püüa mitte lähenevate valimiste eel Kreeka täiendavat abivajadust varjata.
"Mul tuli selgelt välja öelda, et võlga ei kärbita, kuid et see ei tähenda, et tuleval aastal ei tuleks midagi teha," ütles Schäuble. "Ma tahtsin vältida seda, et keegi võiks öelda, et see valitsus ei avalda enne valimisi neile teada informatsiooni."
Schäuble keeldus nimetamast konkreetseid summasid, kuid märkis, et järgmine abiprogramm oleks eelmistest palju väiksem ning et mitte kogu see raha ei tuleks ELi struktuurivahenditest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Der Spiegel kirjutas Bundesbankist pärit dokumendile põhinedes, et Saksa keskpank prognoosib 2014. aasta alguses Kreekale lisa finantsabi andmist.
Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble kaitses kantsler Angela Merkeli strateegiat euroala kriisi lahendamisel, väites, et kõik abi vajanud riigid on õigel teel.
Angela Merkeli pearivaal Saksamaal 22. septembril toimuvatel parlamendivalimistel sai kantslerilt valusa vastulöögi, kui üritas eurokriisist teha teemat, millega Merkelit rünnata.
IMF soovitab Kreeka kreeditoridel kaaluda kiiremat võlakergendust, kuna suur võlakoorem on üks tegur, mis Kreeka majanduse toibumist tagasi hoiab.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.