Yale’i ülikooli majandusprofessor Stephen Roach hoiatas, et maailmamajandus on uue kriisi alguses.
Arenevate turgude (India, Indoneesia, Lõuna Aafrika ja Türgi) valuutad langevad ning aktsiaturud on Roachi sõnul surve all. Kõikidel eelpool nimetatud riikidel on märkimisväärsed defitsiidid ning need riigid on saanud kasu kvantitatiivsest leevendamisest (QE, võlakirjade ostmise programm) tingitud kapitali sissevoolust, kirjutas CNBC.
„Kui QE kraan kinni keeratakse, siis kuidas finantseeritakse neid suuri jooksevkonto defitsiite ilma valuuta odavnemise, intressimäärade tõstmise või aktsiaturgude languseta?“ küsis Roach. „See on raske küsimus.“
Kui arenevad turud ei tule enda defitsiitidega toime, pole teada, kui madalale nende riikide valuutad võivad kukkuda.
Seotud lood
Kanada ajaleht Calgary Herald avaldas huvitava loo, et üleilmne võlakirjabuum taltub, tõstes üleilmse krediidišoki kartusi. Arenevad majandused likvideerivad oma valduses võlakirjaomandusi, et toetada oma nõrgenenud valuutasid.
Kiire kasvuga arenevad turud on sattunud kriisi, kuna kolme kuuga on sealt haihtunud miljardeid ning riikide valitsused on sunnitud sekkuma, et toetada majandusi, valuutasid ja aktsiaturge.
Mäss arenevate turgude valuutades võib Societe Generale strateeg Albert Edwardsi sõnul viia uue globaalse kriisini, kirjutas CNBC.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.