Tallinna korteri keskmine ruutmeeter maksis augustis 1251 eurot, mis on rekordilisest juulist 4,5 protsenti madalam, analüüsis kinnisvarafirmas 1Partner maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.
1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul on korterite hinnatõus viimaste aastatega mõjutanud üüriturgu, mis on kooliaasta alguses niikuinii pingeline. "Korterid on kallimad ja pangad laenu andmisel endiselt konservatiivsed, mis avaldab survet üürituru hindadele. Korteri maksumuse ja üüri hinnatõus on omavahel korrelatsioonis, küll aga on inimeste reaalsete sissetulekute ja üürihinna vahel käärid," ütles ta ja lisas, et järjest enam jagatakse korterit või näiteks vanemad maksavad puudujääva osa kinni.
Tallinna korteritega tehti augustis 636 tehingut, mis on 4,5% vähem kui juulis. Tallinna korterite keskmine ruutmeeter maksis 1251 eurot, mis on aastatagusega võrreldes 13,9% enam. Kalleim korter müüdi augustis Tallinnas 1 115 000 euro ja odavaim 2475 euro eest.
Tallinnas müüdi augustis 31 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on kümne võrra vähem kui eelmisel kuul. Kalleim eluhoonega hoonestatud kinnistu võõrandati 695 000 ja odavaim 690 euro eest.
Hoonestamata elamumaa kinnistuid müüdi augustis Tallinnas neli, mis on kolme võrra vähem kui juulis.
Seotud lood
Augustis vahetas Tallinna vanalinnas Pagari tänaval asuvas renoveeritud hoones korter omanikku 1 115 113 euro eest, mis on ka tänavune kalleim korteritehing.
5. novembri USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutuda investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiks Donaldi Trumpi võit mõjutada aktsiaturge kaubandus-, energia-, kaitse- ja tehnoloogiasektorites.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele