Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alustab koostöös Marketingi Instituudiga 18kuulist eksporditöötajatele suunatud distantsõppe programmi.
EAS näeb programmi loogilise jätkuna kahel aastal edulugusid tootnud Ekspordirevolutsiooni programmile. "Usun et Eestis on oluliselt rohkem nutikaid tooteid ja ideid, kui me seda ise arvata oskame. Tihti me lihtsalt ei tea, kuidas ja milliste argumentidega seda ülejäänud maailmale huvitavaks kujundada. Fakti, et Euroopa majanduskasv on hetkel pidurdunud, võib selle kõige puhul vaadelda hoopis hea võimalusena," märkis EASi ekspordidivisjoni direktor Allar Korjas.
"Eesti riik ja EAS on võtnud selge suuna sellele, et valmistada ettevõtjad võimalikult hästi ette uuste turgude leidmiseks ning kasvatada nõnda eksporti, luua uusi töökohti ja aidata sellega kaasa Eesti majanduse kasvule tervikuna," lisas ta.
Korjase sõnul puudutab järjekordne etapp ekspordijuhtide kvalifikatsiooni tõstmisel neid ekspordi töötajaid, kellel on töökogemus, kuid kes soovivad saavutada oma erialal tipptaset. "EAS maksab kinni kuni 60% koolituste maksumusest, kuid mitte rohkem kui 2500 eurot ettevõtte kohta ootusega, et programmi pääsenud ekspordivaldkonna töötajad suudaksid järgnevatel aastatel kasvatada oma ettevõtte müügitulemusi," märkis ta.
Eksporditöötajate kvalifikatsiooni tõstmise programmi vedava Marketingi Instituudi juhi Anu-Mall Naaritsa sõnul kutsutakse uude ekspordimüügi internetipõhisesse koolitusprogrammi osalema kõiki tänaseid eksporti tähtsustavaid tootmisettevõtteid ja nende eksporditöötajaid.
"18kuulise programmi vältel saavad programmi pääsenud 25 ettevõtte eksporditöötajad osaleda ühises rahvusvahelises programmis, valides Kanada või veidi mahukama Suurbritannia programmi vahel, kus õpivad sajad ekspordispetsialistid maailma eri riikidest," selgitas ta.
Eksporditöötajate kvalifikatsiooni tõstmise programmis saab osaleda iga eksporditöötaja, kes valdab vabalt eesti ja inglise keelt ning töötab ettevõttes, mille viimase majandusaasta käive on üle 200 000 euro ning eksport vähemalt 100 000 eurot.
Programmi läbimisel väljastatakse osalejatele vastava programmi sertifikaat, mis tõendab professionaalset ekspordispetsialisti. Uude koolitusprogrammi saavad ettevõtted kandideerida 15. oktoobrini. Õppeprogrammi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahendeist.
Seotud lood
Tänasest alustasid pooleteise aasta pikkust kooliteed 25 Eesti ettevõtete ekspordijuhti.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.