Majandusministeerium pole nõus Soome firma Gasum väitega, et Eesti tõstatud probleemid Inkoo terminali osas põhinevad vigastel andmetel või asjaoludel.
"Eesti ametkonnad on seni lähtunud eeldusest, et planeeritava terminali juurde viiva laevatee sobivuse hindamisel lähtub ka Soome maailma veetranspordi infrastruktuuri assotsiatsioon (PIANC) väljastatud soovitustest," ütles ministeeriumi nõunik Rasmus Ruuda
ERR-i uudisteportaalile.
Soovitused käsitlevad LNG [ehk vedelgaasi] transportimisteedele esitatavaid ohutusnõudeid ning sellleks nõutavaid laevatee süviseid, kuid Soome on öelnud, et ei kavatse neid soovitusi järgida.
Ministeerium juhtis tähelepanu ka sellele, et keskkonnamõjude hindamise aruanne käsitleb terminali, mille gaasi tootlikkus on kuni kaks miljardit kuupmeetrit aastas.
"Seevastu Euroopa Komisjoni tellitud ning rahvusvahelise konsultatsiooniettevõtte Booz&Co läbiviidud regionaalse gaasituru analüüs jõuab kindlale järeldusele, et optimaalseim regionaalse LNG terminali suurus peaks olema neli miljardit kuupmeetrit aastas," lisas Ruuda.
Gasum väitis eile, et Eesti kommentaarid laevateede süvendamise vajaduse ning tuule-, tormi- ja jääolude kohta põhinevad vigastel andmetel.
Seotud lood
Soome firma Gasum leiab, et Soome projekteeritud vedegaasiterminali keskkonnamõju hinnang Eestis põhineb kas vigastel andmetel või seletustel, mis Soome oludes ei kehti.
Soome majandusminister Jan Vapaavuori hoiatas, et kui Euroopa Liidu toel ehitatava LNG-terminali asukohta ei otsustata lähikuudel, võivad sellest ilma jääda nii Soome kui ka Eesti, kirjutab Kauppalehti.
Täna Helsingis kohtunud Eesti ja Soome peaministrid Andrus Ansip ja Jyrki Katainen arutasid muude küsimuste seas ka LNG terminali teemat.
Tänane Helsingin Sanomat kirjutab, et Soome maagaasifirma Gasum usub Soome Inkoo võitu Eesti ja Soome võistluses regionaalse LNG-terminali rajamiseks, milles kohavaliku teeb Euroopa Komisjon.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.