Tänane Helsingin Sanomat kirjutab, et Soome maagaasifirma Gasum usub Soome Inkoo võitu Eesti ja Soome võistluses regionaalse LNG-terminali rajamiseks, milles kohavaliku teeb Euroopa Komisjon.
Kui valituks peaks osutuma Eesti, ei ole Gasumil huvi osaleda ei terminali ega kahte riiki ühendava gaasijuhtme Balticconnector rahastamises, kirjutab leht. Siis on parem kaaluda väiksema terminali rajamist Porvoosse.
Gasum hindab oma eeliseks selle, et firmal on eestlastega võrreldes hõlpsam rahastust leida. Samuti on nad äsja palganud projekti ehitamist juhtima Soome energeetikaprojektide ühe kõige kogenuma ehitusjuhi Timo Kallio.
"Kui LNG projekt läheb plaanipäraselt, võiks terminal käiku minna 2018. aastal," ütles Kallio.
EL vaatab projekti ühtse tervikuna, kuhu kuulub nii terminal kui Soomet ja Eestit ühendav gaasijuhe. Projekti maksumus on hinnanguliselt 500 mln eurot, millest EL on valmis katma ligi poole. Komisjoni otsust on oodata hiljemalt sügiseks.
Soome Gasum OY on väljendanud koos Eesti Gaasi tütarfirmaga EG Võrguteenused ühist seisukohta, et regionaalse LNG terminali parim asukoht oleks Inkoo Soomes. Mõlema ettevõtte aktsionäriks on turgu valitsev ettevõte Gazprom.
Gasum Oy on Soome maagaasivõrgu operaatorfirma ning gaasi importija ja müüja. Gasumi osanikeks on Fortum (31%), Gazprom (25%), Soome valitsus (24%) ja E.ON Ruhrgas (20%).
Seotud lood
Majandusminister Juhan Parts arutas eile Helsingis Soome kolleegiga võimalikku kompromissi patiseisu lõpetamiseks, kus regionaalse LNG terminali tulevane asukoht on ikka alles lahtine.
Majandusminister Juhan Partsi ettepanek jagada regionaalne LNG terminal kaheks hankeks, mis aitaks Soome ja Eesti vahel tekkinud patiseisust edasi, vajab esmalt heakskiitu Euroopa Komisjonist.
Täna Helsingis kohtunud Eesti ja Soome peaministrid Andrus Ansip ja Jyrki Katainen arutasid muude küsimuste seas ka LNG terminali teemat.
LNG terminali pärast Eestiga võistleval Soomel on jätkuvalt head väljavaated saada terminal Soome lahe põhjakaldalae Inkoosse, ütles Soome majandus- ja tööhõiveministeeriumi energeetika osakonna juht Esa Härmälä Kauppalehtile.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.