Soome majandusminister Jan Vapaavuori hoiatas, et kui Euroopa Liidu toel ehitatava LNG-terminali asukohta ei otsustata lähikuudel, võivad sellest ilma jääda nii Soome kui ka Eesti, kirjutab Kauppalehti.
Vapaavuori sõnul on vägagi tõenäoline, et Soome ja Eesti ei suuda omavahel paika panna, kumma territooriumile veeldatud maagaasi terminal rajatakse ning Euroopa Komisjon ei rahasta kummagi riigi projekti. "Kui see juhtuks, oleks see häbiväärne," ütles minister, lisades, et sellest oleks Eestil enamgi kaotada kui Soomel.
Vapaavuori ütles, et otsus tuleb langetada hiljemalt järgmiseks sügiseks, kuni kestab Euroopa Komisjoni praeguse koosseisu ametiaeg. Ministri sõnul lõpetab praktikas komisjon oma töö aga juba enne europarlamendi valimisi mais.
Vapaavuori on veendunud, et kui otsus langetataks ärilistel kaalutlustel, otsustataks Soome Inkoo kasuks, kui aga poliitilistel (energuajulgeoleku - toim) kaalutlustel, siis Eesti Tallinna või Paldiski kasuks.
Euroopa komisjon on valmis maagaasiterminali ehitamist toetama kas Soomes või Eestis, aga riigid ei suuda otsustada, kuhu terminal tuleb. Komisjon soovib, et riigid selle ise ära otsustaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Majandusminister Juhan Parts arutas eile Helsingis Soome kolleegiga võimalikku kompromissi patiseisu lõpetamiseks, kus regionaalse LNG terminali tulevane asukoht on ikka alles lahtine.
Eesti Päevaleht kirjutas, et minister Juhan Partsi isetegevus LNG terminali teemal jahmatas valitsust. Äripäevale seda kommenteerinud rahandusminister Jürgen Ligi hinnangul polnud suunamuutus õigel ajal läbi arutatud.
Tänane Eesti Päevaleht kirjutas, et minister Juhan Partsi isetegevus LNG terminali teemal jahmatas valitsust. Parts ütles artiklit kommenteerides Äripäevale, et tema ettepanek oli valitsusega kooskõlastatud.
Eesti Päevaleht kirjutas täna, et minister Juhan Partsi isetegevus LNG terminali teemal jahmatas valitsust. Ministri ja Partsi erakonnalaaslase Ken-Marti Vaheri hinnangul käitus Parts Eesti huvides.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.