Euroala pangaplaan läheb üle kivide ja kändude. Vilniuses toimunud Euroopa rahandusministrite kohtumisel kukkus Saksamaa tõttu läbi pankrotis pankade keskne likvideerimismehhanism.
Eesti rahandusminister Jürgen Ligi ütles Vilniuses, et pankade likvideerimismehhanismi ei tohi ehitada üles sedasi, et see muudab riikide rahaasjad ohustatuks, kui teistes maades tekivad probleemid.
„Mind häirib enim mõte, et kusagil keegi otsustab midagi, mis ootamatult mõjutab eelarveid,“ ütles Ligi. „Meil on olemas ka põhiseaduslik õigustus selle vastu.“
„On selge, et sellisel kujul esitatud ettepanekut ei ole võimalik ellu viia,“ ütles Bundesbanki president Jens Weidmann. „Kas üldse on mingisugune õiguslik alus, et sellist mehhanismi ehitada?“
Saksamaa on vastu ühtse pankade päästmisfondi loomisele ja järelevalve keskvõimu loomisele, eeldades riikide võrgustikku, mis aga eurovolinik Michael Barnieri sõnul jätab euroala avatuks tulevastele kriisidele. Sama ütles Rootsi rahandusminister Anders Borg ning analoogsed olid Suurbritannia ja Tšehhi vaated.
Seotud lood
Rootsi rahandusminister Anders Borg kordas nädalavahetusel toimunud Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel Vilniuses, et Rootsi ei kavatse euroalal loomisel oleva pangandusliiduga praegu liituda.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.