Jaapani peaminister Shinzo Abe võttis täna ette pretsedenditu sammu, mida tema eelkäijad pole julgenud teha enam kui 15 aastat – tõsta käibemaksu, et piirata valitsuse aina kasvavat võlga.
Oma majanduspoliitikaga populaarsust nautiv Abe teatas, et aprillis tõuseb käibemaks viielt protsendilt kaheksale protsendile, kirjutab Reuters.
Maksutõus peaks tooma kaheksa triljonit jeeni (60 miljardit eurot) lisatulu aastas, kuid vastavalt lõplikule eelnõule tuleb samal ajal viie triljoni jeenine või suurem majanduse elavdamise pakett.
Tegemist on esimese tõsiselt võetava katsega alates 1997. aastast piirata Jaapani võlakasvu, mis hiljuti ulatus juba 1000 triljoni jeenini ehk 7,5 triljoni euroni. See võrdub enam kui kahekordse Jaapani majanduse kogutoodanguga.
Arvestades, et Jaapani valitsus pole kriisis, on 10%ne eelarvepuudujääk SKPst väga suur. Iga aastaga kuhjab Jaapan juurde võlga sama palju, kui on kokku Kreeka, Portugali ja Iirimaa SKP.
Seotud lood
Jaapani peaminister Shinzo Abe otsutab käibemaksu tõstmise oktoobri algul, vahendab Bloomberg majandusministrit Akira Amarit.
Jaapan korrigeeris II kvartali majanduskasvu kiiremaks, vahendab Bloomberg.
Jaapani peaminister Shinzo Abe plaanib esimest korda 1997. aastast käibemaksu tõsta, lootes, et seekord läheb teisiti - toona vajus maailma suuruselt kolmas majandus tagasi langusesse ning peaminister Ryutaro Hashimoto jäi ametist ilma.
Jaapani aktsiad võivad kukkuda 10% või enamgi, kui peaminister Shinzo Abe ei suuda ellu viia plaani tõsta aprillis käibemaksumäära, vahendab Bloomberg.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.