Rahandusministeerium ei saa enam palgapoliitikat loogiliselt ajada, kuna riigiametnikud konkureerivad otseselt erasektoriga, ütles valitsuse pressikonverentsil rahandusminister Jürgen Ligi.
"Peaminister on riigisektoris oma palgatasemelt kusagil 25.-30. kohal," ütles Ligi. "Seal (pingereas) on riigiettevõtteid, sihtasutuste juhte, ka ametite juhte."
Ligi ei kiida heaks kõiki juhtumeid, kus on palgatud kõrgelt tasustatud töötajad, kuid nendib rahandusminister, et need inimesed konkureerivad otseselt erasektoriga. "Me ei ole seda (palgatõusu) taotlenud ja me ei tunne sellest isiklikku rõõmu. Kui vaadata riiki kui tervikut, siis ilmselt on see loogiline, et riigikogu on meile öelnud, et ärge enam tulge selle kärpimise ja külmutamisega," ütles rahandusminister.
"Kui 2008. aastal kõrgemate riigiametnike palkasid kärbiti Eesti Statistikaameti järgi 14 protsenti, siis samal ajal erasektoris palgad ei vähenenud, vaid suurenesid ühe protsendi jagu," ütles peaminister Andrus Ansip.
Peaministri sõnul on ministrite palgad viimased viis aastat olnud kärbitud olekus ning jäänud viimaste sekka, mida tõstetakse. "Ministrid ei ole endale palgatõusu küsinud, peaminister ei ole endale palgatõusu küsinud. See on riigikogu otsustada, nemad on selle otsuse juba ammu langetanud. Erinevus varasemate aastatega seisneb selles, et seekord pole me seda seaduse jõustumise edasilükkamist taotlenud," selgitas peaminister.
Seotud lood
Äripäev leiab, et kõrged riigiteenistujad peavadki olema hästi tasustatud, kuid järgmisest aastast jõustuv palgatõus on liiga järsk.
Meespalgatöötajate arv on langemas ja samas tõuseb väikeettevõtete arv, ütles palgainfo agentuuri juht Kadri Seeder tänasel Äripäeva palgafoorumil.
Järgmise aasta algusest hakkab täismahus kehtima riigiteenijate uus palgasüsteem, mis toob kõrgetele riigiteenijatele üle 20% palgatõusu.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.