Pärnu tööstusettevõtete Wendre ja Skano juhid on linna valimistulemusega rahul, kuna praegune ja ka valimistel edukas olnud koalitsioon on üsna ettevõtjasõbralik.
„Ma olen rahul tulemustega. Loodan, et praegune koalitsioon ikka jätkab ja et nad suudavad ellu viia plaane, millest nad rääkinud on,“ kommenteeris Kivimäe valimisvõitu Pärnus seal kahe tehasega tegutseva tekstiilikaupade tootja AS Wendre juhatuse esimees Vahur Roosaar.
Roosaar sõnas, et kindlasti on olukord Pärnus nüüd hoopis teine, kui siis, kui praegune koalitsioon moodustati kriisi ajal. „Nad peavad võtma hoopis uued väljakutsed. Ma usun, et neil on valukohad teada ja lahendused ideede tasandil olemas. Loodan, et nad teevad kõvasti tööd edasi ja suudavad endale võetud eesmärke täita,“ rääkis Roosaar. „Et elu ikkagi siin suuremad ja kiiremad pöörded võtaks,“ lisas ta.
Ettevõtluskeskkonna suhtes polnud Roosaarel linnavalitsusele midagi ette heita. „Linn on väga vastutulelik ja nad saavad aru, et ettevõtjate pealt elu toimib,“ märkis Roosaar. Ta pidas oluliseks, et linna valitsejad koos ettevõtjatega suudaks rohkem suuremat lisaväärtust loovaid tegevusi arendada. „Linn saab kaasa aidata, aga ettevõtjad peavad samamoodi olema targad ja järjest selles suunas liikuma. Eks need asjad käivad käsikäes. Kui siin häid töökohti pole, on ka elul raske areneda,“ sõnas ta. Roosaare sõnul on Pärnu ettevõtjatele kõige olulisem, et linn suudaks olla veel suurem tõmbekeskus - et elanikkond hakkaks uuesti kasvama.
„Muidugi me ei suuda palku tõsta mitukümmend protsenti aastas, aga saame keskenduda sellistele tegevustele, kus saab rohkem palka maksta,“ sõnas Roosaar. Ta tõi välja ka koolituse vajaduse, et koos riigi ja linnaga arendada näiteks vajalikku kutseharidust. „Oluline on, et me suudaks üheskoos inimesi koolitada targemateks tegevusteks,“ märkis ta.
Linnapea Kivimäe prioriteedi - Loode-Pärnu tööstuskülaga - on natuke seotud ka Wendre. „Kindlasti on see väga õige asi, et teha võimalikele tulijatele asi võimalikult lihtsaks. Meil on ka ühe projekti raames huvi seal toimetama hakata, aga see pole sada protsenti kindel, see sõltub meie partneritest eelkõige,“ ütles Roosaar.
Pärnus puitmööblit ja kiudplaate tootva AS Skano Groupi juhatuse esimees Andres Kivistik on sarnaselt Roosaarega Pärnu valimistulemuse suhtes positiivselt meelestatud. „Meie oleme selline ettevõte, kes oma toodangu peamiselt ekspordib, nii et meil kohalikule omavalitsusele otseselt mingeid palveid ja soove pole. Samas loomulikult on väga tore, kui kohalik omavalitsus toetab ettevõtlust ega rakenda näiteks mingit ebamõistlikku halduskoormust," rääkis Kivistik. Ta lisas, et tema arvates on Pärnu praegune linnavalitsus küllaltki ettevõtjasõbralik.
Istuva linnapea ja ka värskelt valimised võitnud Kivimäe ühe eesmärgi, Pärnu keskmise palga tõstmise kohta ütles Kivistik, et kindlasti on palgatõus positiivne, kui ta tuleb läbi efektiivsuse tõusu. „Meie ettevõte pole nii hirmsuuri kasumeid teeninud viimasel ajal, et saaksime lihtsalt kasumit jagada palkadeks. Aga me teeme selle nimel tööd, et investeerida ja et inimesed looks rohkem lisaväärtust. Kindlasti otsime kogu aeg võimalusi, et palku saaks tõsta,“ rääkis Kivistik. Skano tehased pakuvad Pärnus tööd umbes 280 inimesele.
Pärnus kogus eile kulmineerunud kohalikel valimistel kõige rohkem hääli istuv linnapea Toomas Kivimägi ja temanimeline valimisliit. Kivimäe sõnul soovib ta koalitsioonis jätkata kõigi praeguste koalitsioonipartnerite ehk Reformierakonna, IRLi ja sotsidega, kuid lõpptulemus sõltub läbirääkimistest.
Seotud lood
Pärnus parima valimistulemuse teinud istuv linnapea Toomas Kivimägi peab ettevõtlusega seotud lubadustest olulisemateks tööstuspargi rajamist ning keskmise palga kiiret kasvu.
Viimsis elab palju ettevõtlikke ja aktiivseid inimesi, keda Viimsi vallavanem Haldo Oravas kirjeldab kui kõrge sissetuleku ja haritud elanikena.
Pärnus võttis valimisliidu praeguse linnapea Toomas Kivimägi valimisliit, mis sai 33-kohalises volikogus 11 mandaati.
Äripäev avalikustas omavalitsusjuhtide palgaedetabeli, mille TOP 25 on teie ees siin.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”