Carslbergi püüdlus saada enam osa Aasia kiirest kasvust võib muuta Tsingtao Brewery ja Beijing Yanjing Brewery ülevõtmisobjektideks, vahendab Bloomberg.
Läinud kuul andis Carsbergi kontolliva osalusega aktsionär märku, et nad on valmis andma Carslbergile vabamaid käsi ülevõtmisteks. Üks asjaga kursis olev isik ütles, et ettevõte vaatab poolt tosinat ettevõtet, eriti Aasias, kaasa arvatud Tsingtaod ja Yanjingi.
Carlsberg on üleilmsel õlleturul koguseliselt alles neljandal kohal, jäädes maha ülevõtmisi teinud Anheuser-Busch InBev, SABMiller ja Heinekenist. Viimasel viiel aastal on Carlsberg end tagasi hoidnud, kui rivaalid on kokku võtnud üle ettevõtteid 110 miljardi dollari eest.
Tuborgi õlle ja Somersby siidri tootjal on nüüd suurem võimalus ülevõtmisteks, kuna kontrolliv Carlsberg Foundation teatas, et kaotab nõude, et neile peab kuuluma vähemalt 25% ettevõtte kapitalist. 1876. aastal J.C. Jacobseni poolt asutatud sihtasutuse eesmärk on säilitada ettevõtte iseseisvus ning ta säilitab ettevõttes vähemalt 51% hääleõiguse.
Carlsbergi mullune käive (67 miljardit Taani krooni, umbes üheksa miljardit eurot) oli kõigest pool lähima rivaali Heinekeni käibest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Taani õlletootjast Carlsberg sai täna üks esimesi suuremaid Euroopa ettevõtteid, kes prognoosib Ukraina kriisi ja Venemaa sanktsioonide tõttu nõrgemat kasumit.
Carlsbergi neljanda kvartali maksustamiseelne tulu (EBIT) tõusis 2,32 miljardi Taani kroonini ning õlletootja tegi ettepaneku tõsta dividendi 33%, kaheksale kroonile aktsia kohta.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.