Kui üleilmselt on päikesepaneelide hinnad surve all, siis püüavad Hiina päikesepaneelitootjad päästa end Münchauseni kombel iseennast soost välja tõmmates.
Ettevõtted on leidnud välja tee hädadest – tuleb ise ära osta oma toodang ehk nad hakkavad rajama päikeseenergiafarme, vahendab Reuters.
Tootjad on saanud ränga löögi sellest, et Euroopas on päikeseeneergia toetusi kärbitud, kuid nüüd püüavad nad Hiinas saada tulu valitsuse uuest subsiidiumist ning liiguvad päikeseenergia tootmisesse.
See tööstusharu on hädas liigse tootmisvõimsuse ning hinna- ja kaubandussõdadega. Juulis avaldas Peking plaani neljakordistada päikesest energia tootmist – 2015. aastaks 35 GWni. Ehitustööde maksumuseks on hinnanguliselt 50 miljardit dollarit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kukkunud nafta hind, sektori liidrite kasinavõitu kvartalitulemused ja järgmise kvartali vähelubavad väljavaated on tõuganud päikeseenergia aktsiad viimase aastaga korralikku miinusesse.
Euroopa Liidu kaubandusvolinik Karel De Gucht teatas laupäeval, et ELi ja Hiina on leidnud lahenduse päikesepaneelide üle puhkenud tülile, kus EL süüdistas Hiinat päikesepaneelide müümises omahinnast odavamalt ja ähvardas Hiinat kõrgete trahvitollidega.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.