Ökonomist, ärijuhtimise õppejõud ja koolitaja, CapacityKooli teadusjuht Tatjana Moroz sõnas, et ärimeheks ei sünnita, vaid saadakse.
„Kui sa töötad 10 000 tundi ühes ettevõttes, siis oled sa juba professionaal,“ rääkis Moroz Delovõje Vedomosti konverentsil Äriplaan 2014.
Ta esitas küsimuse, miks siiski inimesed ei alusta oma äri, kui ettevõtet saab Eestis asutada 18 minutiga, korruptusiooni ei ole ning valitsusega on võimalik koostööd teha. „Statistika näitab, et inimesed ei alusta näiteks sellepärast, et neil ei ole piisavalt teadmisi,“ märkis ta.
Morozi sõnul moodustavad teadmised edust vaid 10%. „Kui teadmised oleks kõige olulisemad, siis oleksid kõik professorid miljonärid. 50% edust sõltub keskkonnast. 40% edust sõltub suhtumisest ja mõtlemisest,“ sõnas Moroz.
Tema hinnangul on inimeste mõtlemine siiski suurem probleem, sest paljud ärimehed otsivad niinimetatud rahapumpamise nuppu. Samas on inimestel ka palju hirme, mis takistavad neil äri alustada.
Seotud lood
Nortal AS juhatuse liige ja äriarendusdirektor Oleg Švaikovski sõnul nii kaua, kui Eestisse ei tule IT-spetsiliste juurde, see turg ei kasva.
Rahandusminister Jürgen Ligi on Eesti majanduse suhtes positiivne ning tõdeb, et Eesti maksusüsteem lähiajal ei muutu.
Adokadibüroo partner ja vandeadvokaat Paul Varul ei näe järgmisel aastal suuri seadusemuudatusi ettevõtjate jaoks, pigem mõningaid täiendusi.
Eesti panga ökomnomisti Natalia Viilmanni sõnul on Eesti majanduskasv suhteliselt positiivne, aga mitte eriti kiire.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.