Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Koolitaja: ärimeheks ei sünnita
Ökonomist, ärijuhtimise õppejõud ja koolitaja, CapacityKooli teadusjuht Tatjana Moroz sõnas, et ärimeheks ei sünnita, vaid saadakse.
„Kui sa töötad 10 000 tundi ühes ettevõttes, siis oled sa juba professionaal,“ rääkis Moroz Delovõje Vedomosti konverentsil Äriplaan 2014.
Ta esitas küsimuse, miks siiski inimesed ei alusta oma äri, kui ettevõtet saab Eestis asutada 18 minutiga, korruptusiooni ei ole ning valitsusega on võimalik koostööd teha. „Statistika näitab, et inimesed ei alusta näiteks sellepärast, et neil ei ole piisavalt teadmisi,“ märkis ta.
Morozi sõnul moodustavad teadmised edust vaid 10%. „Kui teadmised oleks kõige olulisemad, siis oleksid kõik professorid miljonärid. 50% edust sõltub keskkonnast. 40% edust sõltub suhtumisest ja mõtlemisest,“ sõnas Moroz.
Tema hinnangul on inimeste mõtlemine siiski suurem probleem, sest paljud ärimehed otsivad niinimetatud rahapumpamise nuppu. Samas on inimestel ka palju hirme, mis takistavad neil äri alustada.
Eri põlvkondade ühtseks ja tõhusaks tiimiks sidumine võib olla keerukas, kuid õigesti juhitud meeskondades toovad vanemate kogemused koos nooremate avatud mõtlemisega kokkuvõttes paremaid tulemusi, leitakse saates “Minu karjäär”.